12 października w ramach cyklu filmowego "W roli głównej: Wrocław", w Centrum Historii Zajezdnia zaprezentowany zostanie film Janusza Kijowskiego "Indeks", który z powodu zatrzymania przez cenzurę wyświetlony po raz pierwszy cztery lata po jego ukończeniu.

Fabuła porusza temat wydarzeń marca 1968 roku, koncentrując się na indywidualnej tragedii jednostek usuniętych w skutek wydarzeń z uczelni. Wraz z początkiem roku akademickiego studenci zauważają, że na listach dziekańskich brakuje nazwisk kilku kolegów. Żądają wyjaśnień od dziekana. Najbardziej aktywnie domaga się tego Józef Moneta, który zostaje zatrzymany przez milicję za zrywanie plakatów, później wyrzucają go ze studiów.

Założeniem cyklu „W roli głównej: Wrocław” jest przybliżenie bogatego dorobku Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu, która odegrała ogromną rolę w powojennym rozwoju polskiej kinematografii.

Bilety w cenie 5 zł do kupienia na godzinę przed seansem w kasie Centrum Historii Zajezdnia.

12 października, godzina 18:00
Centrum Historii Zajezdnia
Wrocław, ul. Grabiszyńska 184

Indeks, debiutancki film Janusza Kijowskiego w kinie Zajezdni "Indeks", debiutancki film Janusza Kijowskiego w kinie Zajezdni www.zajezdnia.org 
www.facebook.com/events/1472322039528453