W szpitalu w Zgorzelcu powstał specjalistyczny oddział rehabilitacji kardiologicznej, gdzie chorzy po zawałach, wylewach lub zabiegach kardiochirurgicznych mogą przechodzić kompleksową rehabilitację. Będzie w nim mogło przebywać 24 pacjentów. Już teraz chętnych jest dwa razy więcej jak miejsc.

Jednym z pierwszych pacjentów na oddziale rehabilitacji kardiologicznej jest pan Józef Stręg ze Zgorzelca. Trafił tutaj po operacji założenia bajpasów. Do tej pory pacjenci z 4 przygranicznych powiatów po takich zabiegach musieli na własną rękę szukać w regionie wolnego miejsca na oddziale rehabilitacji.

Zgorzeleckie Centrum Rehabilitacji, które wchodzi w skład Wielospecjalistycznego Szpitala w Zgorzelcu specjalizowało się w leczeniu dzieci ze skoliozą kręgosłupa. Teraz zamierza przywracać sprawność ruchową pacjentom po zawałach.

Na oddziale zamiast szpitalnych łóżek są sale wyposażone w specjalistyczny sprzęt do rehabilitacji. Każdy z pacjentów będzie miał opracowywany indywidualny tok ćwiczeń. Pacjenci kardiologiczni nie będą nocować w szpitalu. Po zabiegach wracać będą do domów.