Wyjątkowo trudny wtorek na drogach regionu. Doszło do kilkunastu kolizji i kilku wypadków – do najbardziej groźnego na autostradzie A4. Zginął tam 60-letni mężczyzna. Przez kilka godzin droga była nieprzejezdna, a kierowcy stali w gigantycznych korkach. Z powodu padającego deszczu trasy są śliskie, a prowadzący auta często nie dostosowują prędkości do warunków panujących na drogach.

Do wypadku doszło na A4 dwa kilometry za węzłem Bielany Wrocławskie w kierunku Katowic. Samochód osobowy uderzył w naczepę tira. Strażakom udało się wyciągnąć kierowcę opla, jednak mężczyzny nie udało się uratować.

– Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon tej osoby. W tej chwili trwa zabezpieczanie miejsca zdarzenia, oczekujemy na techników z policji i prokuratora – mówił nam mł. bryg. Łukasz Turski ze wrocławskiej komendy straży pożarnej.

Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej. Autostrada w stronę Opola była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. Zakorkowane były także wyznaczone dla kierowców objazdy. Kierowcy musieli stać nawet 12 km od miejsca wypadku.

– Cała ta A4 to porażka. Ciężko jest dzisiaj na drogach, osobówki się spieszą, nie patrzą na nic – mówi nam jeden z kierowców.

W Kwietnie niedaleko Środy Śląskiej bus, którym podróżowało siedem osób, wpadł w poślizg, uderzył w drzewo i wjechał do rowu. – Naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia i przystąpienia do udzielania pierwszej pomocy tym osobom, które znajdowały się poza samochodem. Część wyleciała z samochodu przez szyby – informował nas kpt. Janusz Bębas.

– Na miejscu policjanci ustalili, że kierowca, lat 61, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków ruchu. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały ranne, jedna osoba została przywieziona do szpitala pogotowiem lotniczym – powiedziała st. asp. Marta Stefanowska ze średzkiej policji.

Na dolnośląskich drogach wciąż dużo jest utrudnień. Kierowcy postoją w korkach zwłaszcza w okolicach remontowanego odcinka autostrady A4 – między węzłami Wrocław Wschód i Brzezimierz.


NA INFORMACJE, ZDJĘCIA I FILMY CZEKAMY POD ADRESEM WIDZOWIE@FAKTY.COM