Wrocławska Akademia Wychowania Fizycznego rozpoczęła nowy rok akademicki. To jedna z najbardziej cenionych uczelni tego typu w Polsce. W rankingu „Perspektyw” zajmuje pierwsze miejsce w kraju wśród akademii wychowania fizycznego.

Trenuję taekwondo i mam nadzieję, że będę łączył naukę ze sportem i w przyszłości będę zajmował się np. kształceniem dzieci – mówi Patryk Łukasiewicz, student I roku Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. – Trenuję boks i wybrałem się na AWF, ponieważ chciałbym kiedyś otworzyć swój klub – dodaje Mateusz Felkel, student I roku AWF we Wrocławiu.

Mamy plany dalszej modernizacji Stadionu Olimpijskiego. Wszystko co robimy dla naszej społeczności Wrocławia dotyczy Stadionu Olimpijskiego. To jest ta arena, do której wrocławianie przyjeżdżają i chcą się ruszać – uważa dr hab. Andrzej Rokita, rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Na szczęście uczelnia stwarza takie warunki, że możemy spokojnie pogodzić sobie trenowanie z wyjeżdżaniem na turnieje, zgrupowania – twierdzi Michał Bąbos, student V roku wychowania fizycznego, brązowy medalista The World Games 2017.

Akademia Wychowania Fizycznego to 7 kierunków studiów, m. in. wychowanie fizyczne, turystyka i rekreacja czy sport.