Przyszli maturzyści mogą już odwiedzać wrocławski „Salon Maturzystów”, który potrwa do jutra, a później zastanowić się nad przedmiotami, które zamierzają zdawać na egzaminie dojrzałości. Taką deklarację 18 tysięcy maturzystów musi bowiem złożyć do końca września.

Salon Maturzystów to 30 uczelni, które do piątku włącznie prezentują swoją ofertę. Na rok przed maturą dobrze byłoby wiedzieć, gdzie i co chciałoby się studiować, a to decyzja dla wielu uczniów trudna do podjęcia. Pan Michał Wrzesiński przygotowuje się do matury. Chce studiować, ale nie podjął jeszcze decyzji co. – Sprawdzam który kierunek najbardziej mi odpowiada, w którym się czuje, są tutaj wykłady, ciekawie mówią o tym, jak się dobrze przygotować do matury – mówi.

Maturzystów interesują szczegółowe warunki rekrutacji na studia oraz to, co można po nich robić. Aby dostać się na wymarzony kierunek, trzeba zdać egzamin z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym i właśnie tego uczniowie boją się najbardziej. Wykładowcy przekonują jednak, że matematykę można oswoić.