Lider klasyfikacji generalnej cyklu Filip Nivette (Skoda Fabia R5) prowadzi po pierwszym dniu 51. Rajdu Dolnośląskiego, czwartej rundy mistrzostw Polski.

Drugie miejsce ze stratą 1.06,8 zajmuje Tomasz Kasperczyk (Ford Fiesta R5), a trzeci jest Zbigniew Gabryś (Ford Fiesta R5) – strata 1.08,0.

Ogromnego pecha miał trzykrotny mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier (Ford Fiesta Proto), który był wiceliderem. Podczas przejazdu ostatniej piątkowej próby urwał koło i OS-u nie ukończył.

W programie imprezy jest dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości 133,5 km. W piątek rozegrano pięć OS-ów. Cztery wygrał Nivette, a na jednym najszybszy był Litwin Dominik Butvilas (Skoda Fabia R5).

W sobotę zaplanowano cztery odcinki. Start do pierwszego Pisary (15,4 km) o godz. 10.10. Na mecie pierwsza załoga powinna się pojawić w sobotę około 15.00.

Po Rajdzie Dolnośląskim w programie mistrzostw Polski są jeszcze dwie imprezy - na przełomie września i października Rajd Nadwiślański, którego bazę przeniesiono z Puław do Lublina, i kończący sezon Rajd Śląska (13-15 października), który debiutuje w RSMP.