27 sierpnia odbędzie się II Rajd i Zlot Pojazdów Zabytkowych Ziemi Chojnowskiej.

Miłośnicy i dumni posiadacze zabytkowych pojazdów zacierają już ręce i szykują swoje auta, motocykle i inne pojazdy. Już niedługo bo 27 sierpnia br. odbędzie się II Rajd i Zlot Pojazdów Zabytkowych Ziemi Chojnowskiej. Jedno z największych w naszym regionie wydarzeń motoryzacyjnych. Organizatorem imprezy jest Klub Oldtimer Chojnów, wspierany przez okoliczne władze samorządowe, przedsiębiorców oraz loklną społeczność.

Do zeszłorocznego rajdu stanęło kilkadziesiąt załóg, natomiast sam zlot odwiedziło ponad 100 pojazdów. Dlatego w tym roku, zmotywowani sukcesem ubiegłorocznej edycji postanowiliśmy poszerzyć zakres działań związanych zarówno z przygotowaniem jak i przeprowadzeniem całej imprezy. W tym roku spodziewamy się gościć około dwustu pojazdów. Już teraz jest zgłoszonych jest ponad 60 załóg do Rajdu.

Start Rajdu odbędzie się rano o godz. 8 z chojnowskiego Rynku. Każdy uczestnik podczas rejestracji otrzyma tabliczkę z numerem startowym, itinerer z opisem trasy, którą należy pokonać a także okolicznościowe upominki. Rajd będzie przebiegać malowniczymi zakątkami Pogórza Kaczawskiego i Krainy Wygasłych Wulkanów.

Przewidzieliśmy sporo atrakcji na trasie zarówno turystycznych jak i zabaw konkursowych znajdujących się na punktach kontrolnych, czy też prób sprawnościowych, a także z wiedzy motoryzacyjnej. Uczestnicy będą musieli zameldować w punktach kontrolnych, wykonać zadania za co zdobędą punkty. Istotą rajdu nie jest rywalizacja prędkościowa, a raczej dokładność przejazdu, spostrzegawczość jak i przestrzeganie przepisów kodeksu drogowego. A to wszystko dla zabawy, spędzenia czasu w dobrym towarzystwie, w rodzinnej atmosferze.