Na ławę oskarżonych trafiła dziś kolejna grupa osób w sprawie zamieszek przed komisariatem policji przy ul. Trzemeskiej we Wrocławiu. Zarzuca się im m.in. niszczenie mienia, obrazę i atakowanie funkcjonariuszy, rzucanie kamieniami i butelkami w policję. Do zamieszek doszło po tym jak na komisariacie zmarł 25-letni Igor S.

Dziś odbyły się 2 rozprawy, w których oskarżonych zostało w sumie 15 osób. 4 osoby zdecydowały dobrowolnie poddać się karze i oczekują na decyzję sądu, jedna nie przyznała się do winy, a pozostali oczekują na wyroki. Do tej pory w tej sprawie oskarżone zostały 54 osoby, 15 zostało już skazanych.

Do zamieszek, w których brali udział oskarżeni doszło po tym jak w komisariacie zmarł Igor S. Mężczyzna został wcześniej zatrzymany przez policjantów na wrocławskim rynku. Podczas interwencji funkcjonariusze użyli wobec niego paralizatora.

Sprawę przeciwko wrocławskim policjantom prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, nadal trwają czynności, policjantom nie postawiono jeszcze zarzutów. W związku ze sprawą odwołany ze stanowiska został komendant dolnośląskiej policji, jego zastępca ds. prewencji, komendant miejski policji oraz jego zastępca.