Między 23 września a 1 października w 20 miastach w Polsce odbędzie się 4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Pora na ciekawość”.

Festiwal upłynie na oglądaniu, odkrywaniu i rozbudzaniu ciekawości u najmłodszych. Kino Dzieci to nie tylko filmy – to także warsztaty, wykłady, spotkania z twórcami dla dzieci i rodziców (przygotowane m.in. m.in. wspólnie z Familylab Polska, Uniwersytetem Dzieci, czy Czeskim Centrum w Warszawie).

O statuetkę Kwiatu Paproci stanie w szranki osiem filmów dla dzieci w wieku 4-12 lat. Zwycięskie produkcje wybiorą trzy składy jurorskie: twórców, dziennikarzy oraz Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Publiczność wyłoni najlepszy film festiwalu w ogólnopolskim głosowaniu. W programie pozakonkursowym w Warszawie i Wrocławiu znalazło się 100 tytułów pełno- i krótkometrażowych.

W ramach nowej sekcji Kino Dzieci z nosem w książkach widzowie zobaczą wybór adaptacji znanych pozycji z literatury dla najmłodszych, natomiast w Odkryciach znalazły się pełnometrażowe filmy o szczególnych walorach artystycznych.

Podczas tegorocznego festiwalu odbędzie się inauguracja Warsaw Kids Film Forum – branżowej części Kina Dzieci. Odbędą się na niej m.in. prezentacje europejskich projektów filmów i seriali dla młodej widowni. Wśród gości znajdą się międzynarodowi filmowcy i eksperci.

4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci 4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci www.kinodzieci.pl 
www.facebook.com/kinodzieci