Apelujemy o pomoc dla pani Agnieszki Dżugaj z Lutomi Górnej koło Świdnicy. Kobieta choruje na stwardnienie rozsiane. Jest uwięziona we własnym mieszkaniu, nie chodzi i wymaga całodobowej opieki.

Zamiast radości z narodzin dziecka – pierwsze objawy choroby. Diagnoza – stwardnienie rozsiane. Pani Agnieszka nie chodzi, nie może poruszać prawą ręką. Choroba odebrała jej samodzielność. Panią Agnieszką opiekuje się mama, niedługo skończy 70 lat, ma coraz mniej siły.

Ogromnym problemem jest zwykła codzienna kąpiel. Łazienka w domu pani Agnieszki nie jest przystosowanej do potrzeb ludzi niepełnosprawnych. Pani Agnieszka nie opuszcza mieszkania, na samodzielny spacer pozwoliłby wózek elektryczny. To jej wielkie marzenie.

W piątek pani Agnieszka rozpoczyna terapię komórkami macierzystymi. – Agnieszka razem z mamą wyjeżdża dzisiaj do Olsztyna, do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, gdyż zakwalifikowała się do innowacyjnego sposobu leczenia. Zostaną jej podane komórki macierzyste, jest to program dla osób chorych na SM – informuje Małgorzata Dziura-Sztejnberg.

Pani Agnieszka jest podopieczną świdnickiej fundacji „Bliżej Siebie”.

Każdy może wspomóc panią Agnieszkę.
Fundacja Małgorzaty Dziury-Sztejnberg „Bliżej Siebie”
58-105 Świdnica,
ul. Ludwika Waryńskiego 85/2
Nr konta 56 1090 2369 0000 0001 3479 5258