Pojutrze startuje wielka uczta dla melomanów – festiwal Wratislavia Cantans. To dziesięć festiwalowych dni, kilkuset artystów, kilkadziesiąt koncertów w salach i kościołach na całym Dolnym Śląsku. Największą gwiazdą będzie w tym roku wybitny brytyjski dyrygent John Eliot Gardiner. Co jeszcze nas czeka podczas tegorocznej Wratislavii?

Program tegorocznego festiwalu przygotowany przez włoskiego dyrektora artystycznego Giovanniego Antoniniego nawiązuje do dwóch ważnych rocznic: 450. – urodzin Claudio Monteverdiego oraz 25. – śmierci Oliviera Messiaena. Koncerty z dziełami tych mistrzów będą największymi wydarzeniami festiwalowymi.

– Motywem przewodnim jest recitar cantando, czyli recytacja przy muzyce – zdradza Antonini.

Niemal wszystkie bilety wyprzedano także na kantatę „Widma”, inspirowaną mickiewiczowskimi „Dziadami”. Utworu nie tylko posłuchamy, ale także obejrzymy sceniczne inscenizacje.

Festiwal z Wrocławiem związany jest od 1966 r. Wratislavia Cantans to kulturalna wizytówka miasta. – Nie ma lepszej promocji – uważa Adam Grehl, wiceprezydent miasta.

Festiwalowe koncerty odbywać się będą na terenie całego Dolnego Śląska – poza Wrocławiem także m.in. w Świdnicy i Głogowie. Ceny biletów wahają się od 50 do 200 zł.