Darek i Katarzyna mieszkali w namiocie, w 2015 roku byli bohaterami felietonów TVP3 Wrocław. Dzisiaj w ich życiu nastąpił przełom.

O Darku i Kasi zrobiło się głośno, gdy wyszło na jaw, że od pół roku mieszkają w namiocie nad Odrą, bo nie mieli innego schronienia. Problem w tym, że zbliżała się zima, zaczęły się przymrozki i sytuacja była dla nich niebezpieczna. Ale to już przeszłość – para otrzymała dzisiaj klucze do własnego mieszkania.

Po epizodzie nad Odrą bezdomni tułali się po różnych miejscach. Najpierw przygarnęli ich telewidzowie poruszeni ich losem, później mieszkali kątem u znajomych oraz wynajmowali pokój. Do noclegowni nie chcieli iść, bo musieliby się rozstać, także z ukochanym psem.

Mieszkanie socjalne przydzielone bezdomnym przez burmistrza Ścinawy to niewielka, prawie pozbawiona wygód izba. Kolejka oczekujących na mieszkania komunalne w Ścinawie jest całkiem spora, ale na tak mały lokal, ku radości pary bezdomnych, nie było chętnych. Mieszkanie znajduje się w spokojnej części miasteczka, a z okna w oddali widać łąkę, która kiedyś dla pary była domem.