Ruszyła sprzedaż biletów na 9. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog. Organizatorzy przedstawili pełny plan wydarzenia.

Festiwal Dialog to spotkanie teatrów z Zachodu i Wschodu. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Naprzód! Ale dokąd?”. – Festiwal robimy po to, żeby różne wizje teatru, wizje naszej przyszłości i teraźniejszości, mogły się ze sobą spotkać – mówi Tomasz Kireńczuk, kierownik programowy Festiwalu Dialog.

Nie zabraknie wybitnych artystów. Stolicę Dolnego Śląska odwiedzi belgijski choreograf i reżyser Alain Plater. – Alain Platel jest bez wątpienia jednym z najważniejszych twórców współczesnego teatru tańca. Do Wrocławia przywozi 2 przedstawienia: „En avant, marche!”, czyli opowieść o idealnej wspólnocie tworzonej przez muzyków i „Nicht schlafen" – katastroficzną wizję, świata, w którym ośmiu mężczyzn i jedna kobieta próbują odbudować podstawowe relacje społeczne – wyjaśnia Tomasz Kireńczuk.

Swoją sztukę pokaże też wybitny reżyser Ivo van Hove. – Ivo van Hove przyjeżdża tym razem z genialną adaptacją szekspirowskich kronik historycznych „Kings of War”, czyli traktat o władzy – informuje Tomasz Kireńczuk.

Nie zabraknie artystów z Polski. W spektaklu „Wróg ludu” Jan Klata pokazuje jak trudno jest walczyć o ideały w świecie zdominowanym przez interesy. O zagrożeniach rosnącej fali ksenofobii i nacjonalizmu w dzisiejszych czasach opowiada spektakl „Hymn do miłości” Marty Górnickiej.

Debaty, spotkania, warsztaty taneczne, instalacja sensualna to pozostałe atrakcje Festiwalu.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog rozpocznie 14 października.