Szpitale w Legnicy, Jeleniej Górze i Bolesławcu, jako kolejne placówki służby zdrowia w regionie, otrzymały unijną dotację na inwestycje. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dolny Śląsk do 2020 r. ma do wykorzystania 9 mld zł. Połowę tych pieniędzy już rozdysponowano.

Szpitale w Legnicy, Jeleniej Górze i Bolesławcu otrzymały łącznie 25 mln zł. Umowę w tej sprawie szefowie lecznic podpisali dzisiaj w Legnicy z marszałkiem województwa. Urząd marszałkowski podzielił już połowę pieniędzy z RPO.

W legnickim szpitalu zostanie wyremontowany blok operacyjny. Prace mają ruszyć w grudniu i potrwają dziewięć miesięcy. W tym czasie nagłe zabiegi będą wykonywane w rezerwowych salach. Planowe operacje zostaną wstrzymane, a to oznacza, że kolejki na nie się wydłużą.

Szpital w Bolesławcu za przyznaną dotację zakupi nowe wyposażenie medyczne oraz wykona prace budowlane. Szpital w Jeleniej Górze, podobnie jak legnicki, zmodernizuje blok operacyjny.

Do 2020 r. na Dolny Śląsk z RPO ma trafić 9 mld zł. Marszałek Cezary Przybylski jest przekonany, że wszystkie pieniądze uda się rozdysponować.