Zawieźli ich na tajemny pokaz, na który – nie znając wcześniej tytułu prezentowanego filmu – wybrała się w ciemno grupa głównie młodych zapaleńców kina. Wydarzenie o nieprzewidywalnym przebiegu odbyło się w ramach trwającego we Wrocławiu 17. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty.

By wziąć udział w Sekretnym Pokazie, zainteresowani musieli zrobić zdjęcie w jednym z trzech podanych partnerskich punktów Festiwalu i udostępnić je w jednym z portali społecznościowych – Facebooku, Instagramie lub Twitterze – pod specjalnymi tagami, a następnie odebrać stosowne zaproszenia.

O wyznaczonej godzinie pod wrocławskie Kino Nowe Horyzonty, w którym odbywa się większość festiwalowych projekcji, przyjechał autobus MPK. Chwilę po zajęciu miejsc w pojeździe uczestnicy wycieczki dostali pierwsze zadanie: założyć czarne opaski na oczy i dać się porwać.

Choć niczego nie widzieli, to w wiozącym ich (nadzwyczaj spokojnie!) autobusie stworzyli zgrabny chórek i wspólnie zaśpiewali m.in. „Livin' la Vida Loca”, „La Bamba”, „La cucaracha” i niegdyś popularne „Asereje”.

A na miejscu z przyniesionych m.in. zakrętek do słoików, ziarenek, butelek i fasoli – zgodnie z poleceniami z otrzymanych wcześniej zaproszeń – utworzyli grzechotki i, z krokiem na południowoamerykańską nutę, poszli do Wrocławskiego Centrum SPA przy ul. Teatralnej na... kino basenowe.

Uczestnicy wydarzenia przebrali się w stroje kąpielowe – część w przyniesione wcześniej, część w zapewnione przez organizatora – i ruszyli do wody: na materace, w środek dmuchanych kół i na ogony basenowych fok. Reszta, mniej chętna do wieczornej kąpieli, wygodnie zasiadła na otaczających basen leżakach.

Gdy udostępnione zostały już wszystkie selfie, na ekranie pojawił się – wciąż gorąco oklaskiwany mimo upływu kilkudziesięciu lat – niekwestionowany król piosenki Elvis Presley.

Na ekranie wyświetlano „Zabawę w Acapulco”, film muzyczny Richarda Thorpe’a, w którym wystąpiła także Ursula Andress. Usiłujący uciec przed swoją przeszłością były cyrkowiec Mike Windgren – ładnie śpiewający jak na gringo i nucący o „Acapulco uśpionym w zatoce” – poznaje młodego i pomocnego Raoula, który więcej niż sprytu i życzliwości ma tylko przyjaciół. Chłopiec załatwia Mike’owi zajęcie w luksusowym Hiltonie. W ciągu dnia mężczyzna pracuje jako ratownik na hotelowym basenie, wieczorami śpiewa w lokalnym klubie. Prócz tego jednocześnie próbuje się opędzić i zbliżyć do otaczających go kobiet.

Reporterka PAP, która na wycieczkę wybrała się tak jak reszta grupy – nie wiedząc, co ją dalej czeka – przyznaje: warto dać się porwać kinu.

17. Międzynarodowy Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty odbywa się we Wrocławiu. Podczas wydarzenia zaprezentowanych zostanie ponad 200 filmów, z czego cztery będą miały swoje światowe premiery, a 138 – polskie. Widzowie zobaczą m.in. nowe produkcje Sofii Coppoli, Michaela Hanekego, Andrieja Zwiagincewa, Akiego Kaurismäkiego oraz François Ozona. Wydarzenie potrwa do 13 sierpnia.

Sala kinowa dzisiejszego #sekretnypokaz to istne... #acapulco! 😎☀️🏊🏻🏝 #tnh2017 #tmobile

Post udostępniony przez MFF T-Mobile Nowe Horyzonty (@mff_nowehoryzonty)

#nowehoryzonty #tnh2017 #sekretnypokaz #basen #presley #acapulco

Post udostępniony przez Krzysztof Bieniek (@bienio)

🐳Tajemne pokazy w ramach💧 @mff_nowehoryzonty 2017 💦 @na_horyzoncie @electronicbeats_pl

Post udostępniony przez Łukasz Kurek (@siecewerset)