Marszałek senior Kornel Morawiecki uważa, że Parlament Europejski powinien się zająć sprawą powielania kłamstwa oświęcimskiego.

Dawny przywódca „Solidarności Walczącej”, poseł partii „Wolni i Solidarni” uważa, że zachowanie niemieckiej telewizji ZDF, która nie chce przeprosić za użycie określenia „polskie obozy śmierci”, to temat do dyskusji dla europejskich parlamentarzystów.

Zdaniem Kornela Morawieckiego, mówienie o „polskich obozach koncentracyjnych” to kłamstwo oświęcimskie. W obozach tych Niemcy mordowali obywateli polskich, Żydów, Rosjan i przedstawicieli innych narodów Europy. Mówi się o kłamstwie oświęcimskim, a tego się nie ściga – podkreślił Morawiecki.

Niemiecka telewizja ZDF twierdzi, że niekorzystny dla niej wyrok, który zapadł w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie, jest pokłosiem zmian polityczno-gospodarczych w naszym kraju. W lutym sąd w Moguncji nadał wyrokowi klauzulę wykonalności, ale jak poinformowało tvp.info, stacja złożyła apelację do niemieckiego Najwyższego Sądu Krajowego.