Przełom w historii 19-letniego Patryka z gminy Domaniów, o którym 2 dni temu mówiliśmy w Faktach. Wychowanek domu dziecka przez miesiąc mieszkał w szopie, bo z domu wyrzuciła go matka. Gmina twierdziła, że nie ma dla niego lokalu. Na pomoc Patrykowi ruszyli widzowie i internauci z całej Polski.

Patryk przez 8 lat mieszkał w domu dziecka. Gdy skończył 18 lat opuścił placówkę, przygarnęła go biologiczna matka, ale szybko wyrzuciła na bruk.

Patryk i Franio są nierozłączni – zawsze razem. Patryk wychowywał się w domu dziecka, a Franio mieszkał w schronisku. Patryka z domu wyrzuciła matka, a Frania porzucili opiekunowie. Są razem na dobre i na złe. Przez ostatni miesiąc mieszkali w szopie, ale ich los odmienił się 2 dni temu. Po apelu w TVP3 Wrocław pomoc przyszła błyskawicznie – już następnego dnia Patryk został przeniesiony do lokalu tymczasowego.

Gmina znalazła mieszkanie dla Patryka, problem w tym, że wymaga ono gruntownego remontu, a na to w budżecie nie ma pieniędzy.

Akcję pomocy koordynuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Domaniowie i Dom Dziecka w Oławie. Potrzeba kołdry, poduszki, kuchenki elektrycznej. Rzeczy dla Patryka można przywozić do Ośrodka Zdrowia w Wierzbnie w gminie Domaniów.

OSOBY, KTÓRE CHCĄ WESPRZEĆ PATRYKA, MOGĄ DZWONIĆ POD NUMER
TEL. 721 285 888