Studenci Politechniki Wrocławskiej w ramach Letniej Szkoły Architektury w zaledwie 2 tygodnie stworzyli prototypy mebli z papieru, które mają służyć do pracy i wypoczynku: piętrowe fotele, obrotowe bryły do leżenia na kilka sposobów i wielofunkcyjne meblościanki, w których można uciąć sobie drzemkę.

Staramy się o to, żeby studenci od pierwszego pomysłu, od pierwszej koncepcji, od pierwszej kreski, doprowadzili cały proces, czyli rozeznanie materiału, zamówienie materiałów, kosztorys, rysunki wykonawcze aż do powstania prototypu – tłumaczy opiekun projektu Jerzy Łątka z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.

To jest projekt dla Muzeum Współczesnego. Ma być dla ludzi, którzy tam przychodzą, którzy mogą tam odpocząć, usiąść, integrować się, wymieniać książki – opowiada o swoim projekcie studentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej Monika Kalinowska.

Inspirowaliśmy się rzeźbą terenu, poziomicami i tak właśnie powstała cała forma. Jest ona w 98% skonstruowana z papieru – informuje studentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej Margareta Szajkowska.