W finale turnieju w Wimbledonie, uważanego za najbardziej prestiżowy na świecie, zwyciężył w grze podwójnej Łukasz Kubot urodzony w Bolesławcu i mieszkający w Lubinie. Tenisista grał w parze z Marcelo Melo z Brazylii. Łukasz Kubot reprezentuje barwy Krzyckiego Klubu Tenisowego.

Zwycięski debel pokonał w finale Olivera Marcha z Austrii i Mate Pavica z Chorwacji. Rozegrany w sobotni wieczór pojedynek był bardzo wyrównany i został rozstrzygnięty w pięciu setach

Dumni z sukcesu tenisisty są lubinianinie z osiedla, na którym w jednym z bloków znajduje się rodzinne mieszkanie zawodnika. Tenisowe pierwsze kroki Łukasz Kubot stawiał na kortach w Lubinie. Było to ponad 20 lat temu i od tego czasu miejski obiekt znacznie się zmienił. Został odnowiony i powiększony. Wszyscy dobrze pamiętają tutaj Łukasza, który od dziecka ciężko ćwiczył i wyróżniał się pracowitością.

Mama tenisisty pracuje w lubińskim magistracie, ojciec jest trenerem piłki nożnej.

Wygrany turnieju w Wimbledonie to największy sukces w karierze Łukasza Kubota. 35-letni zawodnik znany jest tego, że ze wszystkich swoich zwycięstw cieszy się w wyjątkowy sposób. Na korcie tańcząc kankana. Tak też było Anglii.