Młody sportowiec z Wrocławia potrzebuje wsparcia. 15-letni Szymon Urbański jako jedyny w Polsce zakwalifikował się do światowych mistrzostw crossfitu w Stanach Zjednoczonych. Chłopak pokonał rywali z całego świata, jednak żeby wyjechać na prestiżowe zawody, potrzebuje pieniędzy.

System treningowy crossfit polega na wykonywaniu bardzo intensywnych ćwiczeń bez czasu na przerwę. W skład treningu wchodzi m.in. bieganie, podrzucanie ciężarów, pływanie i podnoszenie się na drążku.

Przygodę z crossfitem Szymon Urbański rozpoczął dwa lata temu. Codzienne treningi okazały się prawdziwą pasją. Chłopak zaczął odnosić sukcesy. – Codziennie jestem na treningu – mniej więcej dwie, trzy godziny. Ciężko pracuję na swoje cele, żeby je w końcu osiągnąć – mówi młody sportowiec.

Najważniejsze zawody crossfitowe na świecie rozgrywane są w Stanach Zjednoczonych. W tym roku w eliminacjach wzięło udział pół miliona sportowców. Do finału przeszło 80 osób z całego świata, w tym piętnastoletni wrocławianin.

By wystartować w zawodach w Stanach Zjednoczonych, Szymon potrzebuje jednak 30 tys. zł. Na zebranie pieniędzy ma dwa tygodnie. Z rywalami z całego świata zmierzy się na początku sierpnia.