Wielki sukces wrocławskich uczniów i wielka mobilizacja – siedmioosobowa drużyna gimnazjalistów pokonała prawie wszystkich rywali z całej Polski, teraz szykuje się do Azjatyckiej Olimpiady Kreatywności. Żeby pojechać na konkurs do Pekinu, dzieci potrzebują 40 tys. zł.

Swoim występem siedmioosobowa drużyna gimnazjalistów z Wrocławia zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności.

Nagroda w konkursie to wyjazd do Pekinu i reprezentowanie Polski na Azjatyckiej Olimpiadzie Kreatywności. Jednak, aby wyjechać, potrzebują 40 tys. zł na bilety lotnicze i pobyt w Chinach.

Organizujemy w szkole bardzo dużo akcji, gdzie się angażują wszyscy uczniowie szkoły, to także sprzedawanie ciast, tostów. Piszemy też wiele listów do sponsorów. Naprawdę każdy pieniądz nam pomoże – mówi Apolonia Grądek.

Młodzież do występu przygotowała się od kilku miesięcy. Dzieci same przygotowały kostiumy, scenografię i program spektaklu.

Olimpiada Kreatywności to największy na świecie program edukacyjny dla uczniów z całego świata. Konkurs uczy rozwiązywania problemów i współpracy w grupie. Rocznie w olimpiadzie bierze udział 150 tys. uczestników z 42 krajów.

Na zebranie pieniędzy drużyna „Siedem Cudów” z wrocławskiego gimnazjum ma kilka miesięcy. Wielki finał Olimpiady – w grudniu.