Malownicze tereny Kotliny Kłodzkiej u podnóża Gór Stołowych przyciągają biegaczy i triathlonistów, którzy przyjeżdżają tu, by zmierzyć się na trailowych ścieżkach. W tym roku na amatorów górskich tras czeka mnóstwo atrakcji. Na początku lipca będą mogli wziąć udział w całkiem nowym triathlonie górskim – Garmin Triminator Radków, a we wrześniu w wymagającym biegu górskim – Garmin Ultra Race!

(fot. materiały organizatora) (fot. materiały organizatora) 9 lipca – Garmin Triminator Radków

Garmin Triminator Radków to pierwsza edycja nowych zawodów triathlonowych w Górach Stołowych, które nazwą nawiązują do kultowego już filmu „Terminator”. Na zawodników czeka pływanie w przepięknie położonym Zalewie Radkowskim, jazda na rowerze szosą „Stu Zakrętów” i bieg szlakami turystycznymi Gór Stołowych!

Wymagający Triminator rozgrywany będzie na trzech dystansach:
Dzień sądu to dystans 1/2 IM: 1,9 km – pływania, 90 km – jazdy na rowerze i 24 km – biegu),
I`ll be back (1/4 IM: 0,95 km – pływania, 45 km – jazdy na rowerze i 10,55 km – biegu)
Terminacja (1/8 IM: 0,475 km – pływania, 22,5 km – jazdy na rowerze i 5,275 km – biegu).
Na każdym z trzech dystansów można wystartować indywidualnie lub w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

Imprezą towarzyszącą Garmin Triminator Radków są przygotowane specjalnie dla najmłodszych zawody biegowe: Triminator Kids. Podobnie jak dorośli, dzieci i młodzież rywalizować mogą na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Więcej informacji i zapisy na www.triminator.pl.

(fot. materiały organizatora) (fot. materiały organizatora) 16-17 września – Garmin Ultra Race w Radkowie

Bieg górski Garmin Ultra Race w tym roku odbędzie się po raz drugi. Zawodnicy mają do wyboru jeden z trzech dystansów: 53 km – 16.09.017 r. oraz 24 km i 9 km – 17.09.2017 r. Trasa najdłuższego dystansu – 53 km, przebiegała będzie wokół Gór Stołowych, częściowo także po czeskiej stronie. Biegacze przebiegną między innymi przez miejscowości Batorów, Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój, w okolicach Błędnych Skał oraz schroniska Pasterka.

Kolejny raz uczestnicy Garmin Ultra Race na dystansie 53 km, będą mogli uzyskać 3 punkty kwalifikacyjne do UTMB - Ultra Trail du Mont Blanc, słynnego biegu wokół masywu Mont Blanc! Będzie to możliwe jeśli zmieszczą się w limicie czasu przewidzianym przez organizatorów biegu, który w tym roku także wyniesie 10 godzin.

Na tym samym dystansie zostanie przeprowadzona dodatkowa klasyfikacja, czyli Mistrzostwa Blogerów i Dziennikarzy. Drugiego dnia Garmin Ultra Race na starcie pojawią się najmłodsi biegacze. Zawody biegowe Garmin Ultra Kids dają możliwość rywalizacji dzieciom i młodzieży na dystansach 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-17 lat).

Więcej informacji i zapis na www.ultrarace.pl.