Noc Muzeów to niepowtarzalna okazja do zwiedzania muzeów, galerii i innych instytucji kultury zupełnie za darmo.

Ponad 200 wydarzeń w 80 miejscach – zdaniem organizatorów każdy znajdzie coś dla siebie.

Hydropolis zapewnia, że „nauka jest spoko”. Dlatego będą eksperymenty naukowe. – Będziemy pokazywać m.in. jak powstają kwaśne deszcze, będziemy pokazywać jakie życie czai się w kropli wody, co możemy tam znaleźć pod mikroskopem i jeden taki eksperyment niespodzianka, który jest bardziej widowiskowy – zdradza Grzegorz Demczyszak.

Muzeum Miejskie Wrocławia oprócz zwiedzania proponuje warsztaty dla dzieci. – W tym roku wielka gratka, bo otwieramy na Noc Muzeów nasz nowy oddział Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego – mówi Ewa Pluta.

W budynku głównym Muzeum Narodowego zobaczymy wystawę Biennale WRO. Niespodzianki czekają w Pawilonie Czterech Kopuł i Muzeum Etnograficznym.

W Dolnośląskim Centrum Filmowym gratka dla wielbicieli kina dokumentalnego. Film „Klucz do Salvadora Dalego” wyświetlany w ramach festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Swoje drzwi otwierają też m.in. Humanitarium i Centrum Historii Zajezdnia. Zwiedzający będą mogli dojechać do muzeów zabytkowymi tramwajami i autobusami przygotowanymi specjalnie na tę okazję.