„Samolot z ciałem Magdaleny Żuk wylądował w Warszawie” – poinformował na dzisiejszej specjalnej konferencji minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Zwłoki dwudziestosiedmiolatki trafią najpierw do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie, a później zostaną przewiezione do Wrocławia, gdzie zostanie przeprowadzona druga sekcja.

– Ciało wróciło do Polski, jest w tej chwili transportowane do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie – dlatego w Warszawie, że we Wrocławiu nie ma tak specjalistycznego urządzenia, które pozwalałoby poddać właściwym badaniom ciało zmarłej. Badanie tomografem pozwoli w sposób precyzyjny ustalić stan tkanek zarówno układu kostnego, jak i tkanek miękkich, i poszczególnych organów – mówił minister Ziobro.

– Badanie jest istotne z punktu widzenia ustaleń śledztwa i było też wnioskowane przez pełnomocnika rodziny. Zdecydowaliśmy się, zanim ciało zostanie przewiezione do Wrocławia, co nastąpi w godzinach wieczornych, takie badanie przeprowadzić. Natomiast jutro we Wrocławiu będą prowadzone dalsze czynności, dalsze badania, które są niezbędne dla ustaleń śledztwa – dodał minister.