Zwycięzca środowego meczu w Gdyni, w którym piłkarki ręczne Vistalu zmierzą się z Metraco Zagłębiem Lubin, zostanie mistrzem Polski. „Nam do tytułu wystarczy podział punktów, ale na pewno nie zagramy na remis” – powiedział trener gospodyń Paweł Tetelewski.

Pretendujące do mistrzostwa zespoły tylko raz stanęły do tej pory na najwyższym stopniu podium. Lubinianki wygrały ligowe rozgrywki w 2011 r., natomiast gdynianki okazały się najlepsze rok później. Cztery ostatnie sezony zakończyły się triumfem zawodniczek Selgrosu Lublin, które nie powtórzą jednak tego sukcesu. Drużyna straciła szansę na obronę tytułu w ostatnim spotkaniu, w którym przegrała we własnej hali z Vistalem 25:27.

Sytuacja przed środowym meczem, który rozpocznie się o godz. 17:45, jest prosta. Obie drużyny z dorobkiem 48 punktów otwierają ligową tabelę, ale gospodynie legitymują się lepszym bilansem bezpośrednich spotkań i w przypadku remisu to one zostaną mistrzem Polski.

– W piłce ręcznej trudno grać na remis i nie nastawiamy się na takie rozstrzygnięcie. Chcemy wygrać, ale zdajemy sobie sprawę, że z identycznym nastawieniem przyjedzie do Gdyni Zagłębie – powiedział trener Vistalu Paweł Tetelewski.

Oba mecze sezonu zasadniczego zakończyły się zwycięstwem gdynianek – u siebie 23:21 oraz 29:24 na wyjeździe. Z kolei w trzecim spotkaniu rozegranym w grupie finałowej w Lubinie zanotowano remis 24:24. W tych potyczkach najskuteczniejszą zawodniczką była Monika Kobylińska, która zdobyła w nich 23 bramki. Środowym meczem 22-letnia prawa rozgrywająca Vistalu żegna się z polską ekstraklasą – 1 lipca przejdzie do niemieckiej drużyny TuS Metzingen.

– Wszyscy wiemy, jak gra Zagłębie. Od lat ta drużyna stosuje wysoką oraz agresywną obronę, zatem kluczem do zwycięstwa będzie nasza dyspozycja w ataku pozycyjnym, w którym nie możemy się pogubić. Poza wcześniejszymi kontuzjami nie mamy problemów kadrowych i powinniśmy zagrać w takim składzie jak w Lublinie – stwierdził.

Transmisja decydującego meczu o mistrzostwo Polski tylko w Telewizji Polskiej – na antenie TVP Sport, stronie sport.tvp.pl oraz w darmowej aplikacji mobilnej TVP Stream.

POCZĄTEK O GODZ. 17:35 W TVP SPORT I NA SPORT.TVP.PL