Rodzice trzyletniego Krzysia mają 7 dni na uzbieranie pieniędzy na operację przeszczepu komórek macierzystych. Chłopiec ma porażenie mózgowe, padaczkę, problemy z chodzeniem. Szansą na normalne życie ma być właśnie operacja, ale tę można wykonać tylko do 4. roku życia dziecka.

Trzyletni Krzyś dopiero uczy się chodzić. Na co dzień jest pogodnym dzieckiem, pełnym pomysłów i chęci do zabaw. Zaraz po urodzeniu stwierdzono u niego porażenie mózgowe. Po kilku miesiącach doszła padaczka oraz wzmożone napięcie mięśni. Chłopiec nadal nie mówi.

Krzyś jest rehabilitowany kilka razy w tygodniu. Koszt miesięcznych zajęć to od 3 do 4 tys. zł. Rehabilitacja przynosi jednak widoczne efekty. Chłopiec potrzebuje stałej terapii, która spowolni, a nawet zatrzyma rozwój choroby. – Porażenie mózgowe to schodzenie, które ma tendencję do rośnięcia wraz z dzieckiem, więc zakres tych problemów ruchowych wraz z wiekiem może się zwiększać. Jeżeli oczywiście dziecko będzie pozbawione odpowiedniej terapii – wyjaśnia fizjoterapeuta Mirosław Jaszczołt.

Rodzina apeluje o pomoc w zebraniu pieniędzy na przeszczep komórek macierzystych w Lublinie. Cena zdrowia trzyletniego chłopca to 40 tys. zł. – Chciałabym usłyszeć kiedyś, że mnie kocha – mówi mama chłopca Anna Jendrusiak.