Policja poszukuje Michał Matkowskiego z Cerekwicy i ostrzega, że mężczyzna może mieć przy sobie niebezpieczne narzędzie. Kilka dni temu poranił nożem dwie osoby.

Według śledczych mężczyzna zaatakował 10 kwietnia we Wszemirowie. – Dwóch mężczyzn, właścicieli niezamieszkanego domu dostało informację, że ktoś włamał się na ich teren. Kiedy pojechali na miejsce i weszli do budynku, zostali zaatakowani nożem – powiedział portalowi tvp.info Paweł Petrykowski, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu. Sprawca zadał kilka ciosów i uciekł. Rany zagrażały życiu ofiar. Obaj mężczyźni trafili do szpitala.

O to przestępstwo, czyli usiłowanie podwójnego zabójstwa oraz rozbój z użyciem noża, podejrzewany jest właśnie Michał Matkowski, za którym prokuratura wystawiła list gończy.

Petrykowski wyjaśnia, że zebrany dotychczas materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodabnia, że sprawcą był właśnie 27- letni Michał Matkowski zamieszkały w Cerekwicy. Mężczyzna ma 175 cm wzrostu, sylwetkę krępą, waży ok. 90-100 kg, ma oczy zielone, twarz okrągłą, czoło wysokie, nos średni, uszy średnie przylegające.

Może być niebezpieczny

Policja prosi o pomoc i wiadomości o miejscu pobytu 27-latka i zapewnia informatorowi anonimowość. Należy zgłosić się do najbliższej jednostki policji, prokuratury lub sądu.

Policjanci podkreślają, że ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Funkcjonariusze ostrzegają, że poszukiwany może mieć przy sobie niebezpieczne narzędzie. Dlatego prosi, by nie podejmować samodzielnych działań wobec poszukiwanego i natychmiast skontaktować się z numerem 997.