W Teatrze Polskim we Wrocławiu trwają próby do piątkowej premiery spektaklu „10 przykazań dla Kaliny” w wykonaniu Moniki Bolly. To raczej kabaretowa produkcja zawierająca 10 monologów oraz 12 piosenek, które Kalina Jędrusik wykonywała podczas swojej kariery aktorskiej.

Premiera nowego spektaklu Teatru Polskiego „10 przykazań dla Kaliny” w piątek. – Mamy tutaj historię opowiadaną przez aktorkę Kalinę Jędrusik, którą gra Monika Bolly, która opowiada o swoim życiu – mówi Stanisław Melski, reżyser spektaklu. – Nie jest tak jak być powinno, jest ciężko, ale wydaje mi się, że w tych warunkach jakie mamy staramy się osiągnąć maksimum – uważa aktorka Teatru Polskiego Monika Bolly.

Tymczasem nadal nie ma decyzji w sprawie dyrektora teatru. Minister kultury w piśmie przesłanym do marszałka województwa wyraził negatywną opinię w sprawie odwołania Cezarego Morawskiego. Piotr Gliński zaapelował o ponowne rozpatrzenie sprawy. Teraz decyzja jest w rękach zarządu województwa.

Opinia została przesłana zbyt późno, wszyscy członkowie zapoznają się z tą opinią, ale i tak decyzję podejmiemy po gruntownej dyskusji. Myślę, że kwestię Teatru Polskiego będziemy rozważać jeśli nie w tym, to w przyszłym tygodniu – informuje Jerzy Michalak z zarządu województwa.

Konflikt w Teatrze Polskim trwa od sierpnia ubiegłego roku, kiedy Cezary Morawski wygrał konkurs na dyrektora placówki. Przeciwko nowemu dyrektorowi jest część zespołu artystycznego, która nie zgadza się ze zmianami wprowadzonymi przez nowego dyrektora.

Ostateczna decyzja w sprawie Cezarego Morawskiego ma zapaść za tydzień we wtorek.