Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump na razie nie złoży wizyty w Polsce. Za to prezydent Andrzej Duda ma otrzymać zaproszenie z Białego Domu – ustalili dziennikarze „Wprost”.

Według wcześniejszych planów z końcem maja miało dojść do spotkania prezydenta USA z Andrzejem Dudą podczas szczytu w Brukseli. Następnie Donald Trump miał przybyć do Polski i wziąć udział w lipcowym Wrocław Global Forum we Wrocławiu.

Negocjacje w tej sprawie prowadził prezydencki minister Krzysztof Szczerski, w trakcie zimowej wizyty w Waszyngtonie.

Rozmowy w tej sprawie sfinalizować miał minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, który w tym tygodniu wyrusza za ocean. Reuters donosi, że według ostatecznych ustaleń, wizyta Trumpa miałaby odbyć się w lipcu. Amerykański prezydent miałby wziąć udział w Wrocław Global Forum we Wrocławiu.


Prezydent Duda zaprosił Donalda Trumpa do Polski

Zaproszenie do Waszyngtonu?

„Wprost” donosi, że jednak w najbliższym czasie nie dojdzie do wizyty prezydenta USA nad Wisłą. Biały Dom ma za to wręczyć zaproszenie do Waszyngtonu dla Andrzeja Dudy. Kancelaria Prezydenta RP nie skomentowała oficjalnie tej sprawy.

„Według naszych informacji zaproszenie dla Dudy to efekt wizyty w Polsce dwóch zaufanych doradców Trumpa, Ralpha Reeda i Kena Blackwella” – czytamy na stronie internetowej „Wprost”.


Szczerski: Duda spotka się w odpowiednim czasie z Trumpem