To były wielkie emocje i wspaniałe widowisko. W koszykarskich derbach Dolnego Śląska wrocławska Ślęza pokonała 67:59 CCC Polkowice. To był decydujący mecz półfinałów Mistrzostw Polski. Ślęza zagra o złoto z krakowską Wisłą. Polkowiczanki powalczą o brąz.

Szaleństwo na trybunach, szaleństwo na parkiecie – wrocławianki awansowały do finału Mistrzostw Polski, mimo że na niespełna 8 minut przed końcem meczu przegrywały różnicą 10 punktów i to Polkowice były bliżej wymarzonego finału.

Ślęza jest bardzo mocnym przeciwnikiem, walczyły do ostatniej minuty. Także uległyśmy w tej czwartej kwarcie. One systematyczne, punkt po punkcie goniły nasz wynik, który myślałyśmy, że mamy pod kontrolą – mówiła po meczu zawodniczka CCC Angelika Stankiewicz.

Ślęzę poderwała do walki Marissa Kastanek. Amerykanka w ostatniej kwarcie trafiała praktycznie każdy rzut, niezależnie od pozycji. Wrocławianki odrobiły stratę, a w końcówce wyszły na 8-punktowe prowadzenie. Mecz pokazał, że we Wrocławiu nie brakuje kibiców koszykówki.

Teraz przed Ślęzą mecze o Mistrzostwo Polski z Wisłą Kraków. – W sobotę spotykamy się na dwa treningi. Niedziela, poniedziałek mamy normalne treningi. Także święta spędzimy w zespołowej, rodzinnej atmosferze – powiedział trener 1KS Ślęza Wrocław Arkadiusz Rusin.

Pierwsze mecze finałowe odbędą się 19 i 20 kwietnia we Wrocławiu. W tych samych dniach koszykarki CCC Polkowice zaczną w Bydgoszczy rywalizację o 3. miejsce. Transmisje meczów Ślęzy na antenie TVP Sport.