Węgierskie kino święci triumfy, a lista nagród dla produkowanych tam obrazów jest długa. Od 19 do 27 kwietnia w ramach Roku Kultury Węgierskiej w kinach w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu polscy widzowie będą mogli się o tym przekonać!

Współcześnie produkowane na Węgrzech filmy fabularne wyróżniają się oryginalnym opracowaniem tematu i doskonałym aktorstwem. Od lat doceniane są także tworzone tam animacje. Nie jest to również pierwszy raz w nowożytnej historii, gdy naddunajski przemysł filmowy święci triumfy na arenie międzynarodowej. Z tej właśnie okazji w ramach Roku Kultury Węgierskiej w Polsce w trzech miastach odbędzie się festiwal pt. Węgierska Wiosna Filmowa. Przegląd rozpocznie się 19 kwietnia w Warszawie w Kinie Muranów i będzie trwał aż do 27. We Wrocławiu w Kinie Nowe Horyzonty oraz w Krakowie w Kinie Pod Baranami projekcje filmów oraz spotkania będą miały miejsce między 21 a 27 kwietnia.

Organizatorzy zaprezentują nie tylko najnowsze produkcje. Będziemy mogli podziwiać filmy z najwyższej kinowej półki, takie jak oscarowe „Syn Szawła” i „Chór”, czy nagrodzony Kryształowym Globusem obraz „To nie są najlepsze dni mojego życia”. Prawdziwą gratką dla miłośników kina będą również spotkania m.in. z reżyserami.

Gdzie i kiedy:
19-27.04.17 Kino Muranów, Warszawa;
21-27.04.17 Kino Nowe Horyzonty, Wrocław;
21-27.04.17 Kino Pod Baranami, Kraków

Kino znad Dunaju, czyli Węgierska Wiosna Filmowa powraca Kino znad Dunaju, czyli Węgierska Wiosna Filmowa powraca www.facebook.com/events/1305228899512132/