Takich wielkopostnych rekolekcji w Legnicy jeszcze nie było! W kościele na Piekarach gościł wybitny sportowiec, bramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej Sławomir Szmal. Zawodnik uznany za najlepszego szczypiornistę globu w 2009 roku opowiadał o swoich porażkach, trudnych momentach w życiu i o tym, że trzeba znaleźć taki punkt zaczepienia, by znów wstać i walczyć.

Rekolekcje trwały w legnickiej parafii od soboty i oprócz Sławomira Szmala uczestniczyli w nich kolarze Mieczysław Nowicki i Henryk Charucki oraz duszpasterz polskich sportowców – ks. Edward Pleń. Świątynia była w tym czasie wypełniona wiernymi.

Nasz reprezentacyjny bramkarz mówił o tym jak wiara pomogła mu w trudnych chwilach życia, podczas poważnej kontuzji, gdy miał problemy z narodzinami dziecka. Pod wrażeniem słów sportowca był gospodarz parafii, ks. Roman Raczak. Wierni oczywiście wykorzystali okazję, aby poprosić popularnego sportowca o autograf i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.

Sławomir Szmal spotkał się również z uczniami z jednej ze szkół. Tu dominowały sportowe tematy. Uczniów, wśród których byli adepci piłki ręcznej, ciekawiło na przykład ile obronił bramek w swojej karierze. Sławomir Szmal przyznał, że nie zna dokładnej cyfry, ale na pewno więcej bramek wpuścił.