MMTS Kwidzyn wygrał z Chrobym Głogów 29:26 (18:13) w sobotnim meczu 23. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn. Czerwono-czarni są już niemal pewni awansu do fazy play-off, choć tracą 12 punktów do prowadzącego w grupie granatowej Vive Tauronu Kielce.

Lepiej rozpoczęli to spotkanie goście, którzy szybko osiągnęli trzy gole przewagi. Kwidzynianie sukcesywnie zmniejszali stratę do rywala, a później mu odskoczyli. Na przerwę schodzili, mając pięć bramek przewagi. Po zmianie stron przyjezdni nie zdołali już doprowadzić nawet do remisu, choć zmniejszyli stratę do wicelidera grupy granatowej.

Mateusz Kus (L) i Witalij Titow Mateusz Kus (L) i Witalij Titow Zwycięstwo we własnej hali odniosło także Vive Tauron Kielce, ale nie przyszło ono łatwo. Do przerwy mistrz Polski remisował 15:15 z KPR RC Legionowo i dopiero po przerwie udało się uciec rywalowi. Gospodarze po 15 minutach drugiej połowy prowadzili pięcioma golami, a ostatecznie wygrali 32:24.

W innych sobotnich spotkaniach Sandra Spa Pogoń Szczecin wyraźnie pokonała Meble Wójcik Elbląg 23:25, a Piotrkowianin Piotrków Trybunalski po wyrównanej walce triumfował 32:24 nad SPR Stalą Mielec.