We wrocławskim Muzeum Współczesnym z okazji 70-lecia elitarnego Związku Polskich Artystów Fotografików zawisło ponad 170 wyjątkowych prac fotografów z Dolnego Śląska. Są zdjęcia wykonane w starych technikach z początku XX wieku i takie, które przypominają dzieła malarskie.

Na wystawie zobaczymy dzieła 53 fotografów przedstawiające świat jako globalną wioskę.

70 lat temu do Związku Polskich Artystów Fotografików na Dolnym Śląsku należały tylko 3 osoby. Teraz jest ich 80. Wacław Ropiecki w organizacji działa już 40 lat. Swoją twórczość nazywa „Podróżującą Galerią – więcej światła”. Na wystawie zobaczymy jego kolaże, jak sam o nich mówi, poranne kawy: – Poranna kawa to zdjęcia wraz z tekstami, które są natury filozoficznej. Twórczość pana Wacława można zaprenumerować w Internecie. To sposób na promowanie sztuki w czasach nowych mediów.

„Kartoteka” Michała Pietrzaka jest inspirowana dramatem Tadeusza Różewicza. – Mamy pojedyncze fotografie, pojedyncze kadry, które działają osobno, ale po złożeniu i po odejściu, popatrzeniu się na nie z innej perspektywy, składa nam się to na kolejny kadr – mówi artysta.

Wystawę „Globalizacja i Indywidualność” można podziwiać do 14 kwietnia. Kupując jeden bilet zwiedzający mogą zobaczyć wszystkie ekspozycje w Muzeum Współczesnym.