Ostrzeżenie dla kierowców i pieszych. Na ulicach w przeważającej części kraju jest bardzo ślisko. Marznący deszcz i mżawki powodują gołoledź. Szczególnie niebezpieczne są też pokryte lodem chodniki. IMGW I Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apelują o ostrożność.

Oblodzone chodniki i śliskie ulice przywitały dziś tych, którzy spieszyli się rano do pracy. Niemal w całym kraju pada marznący deszcz i mżawki, które powodują gołoledź.

Prowadzący pojazdy muszą się liczyć z tym, że w wielu regionach trasy będą pokryte lodem. Z kolei zamarznięte chodniki są szczególnie niebezpiecznie dla pieszych. Policja zaleca kierowcom zachowanie szczególnej ostrożności.

Ostrzeżenia IMGW i Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed marznącymi opadami, które pojawią się na przeważającym obszarze kraju. Szczególnie uważać powinni mieszkańcy województw wschodniej, centralnej i północno-wschodniej części Polski.

O ostrożność apeluje także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które przestrzega przed oblodzonymi drogami i chodnikami, a także przed mrozem w rejonach górskich.

banner