Jest nowy rozkład jazdy na zimowe ferie – o turystów walczą samorządy Kotliny Jeleniogórskiej. Na dworcu PKP w Jeleniej Górze turysta z Warszawy może teraz wsiąść w autobus, który zawiezie go do Szklarskiej Poręby, Karpacza czy czeskiego Harrachova.

Białe ferie w Karkonoszach i Górach Izerskich! Mieszkańcy, turyści i właściciele pensjonatów czekali na to 5 lat. W kurorcie pod Szrenicą pokrywa śnieżna ma prawie metr grubości, meteorolodzy zapowiadają dalsze opady. Śnieg jest, miejsca noclegowe gotowe – teraz trzeba ułatwić turystom dojazd do Szklarskiej.

Jelenia Góra ma trzy kolejowe połączenia ekspresowe z resztą kraju. Z Warszawy dojeżdża Pendolino. Na połączenie ze stolicą Kotlina Jeleniogórska czekała ponad 10 lat. Problem w tym, że pociągi z Jeleniej Góry nie dotrą na dworzec w Szklarskiej Porębie.

Władze Szklarskiej Poręby szybko podjęły decyzję i na dworzec w Jeleniej Górze wysyłają po turystów własne autokary. Samorząd pokrywa prawie wszystkie koszty transportu: podróżny zapłaci za bilet kilka złotych. Zainteresowanie już teraz jest duże.

Od soboty w rozkładach jazdy pojawi się kolejna linia autobusowa – dla narciarzy. Będzie kursować na Polanę Jakuszycką i do Harrachowa. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał do końca marca.