Zakłady produkujące urządzenia gospodarstwa domowego marki Bosch i Siemens otwierają największą fabrykę w Polsce. Powstaje ona na terenie upadłej fabryki Fagor-Mastercook. Produkcja ma ruszyć jesienią przyszłego roku.

W dawnej fabryce Wrozamet teraz będą produkowane lodówki i piekarniki nowych marek. – To jest bardzo duża inwestycja, w tej chwili zadeklarowaliśmy, że zainwestujemy ponad pół miliarda złotych w obie te fabryki – informuje Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH w Polsce. Bosch aż 21 miesięcy starał się kupić majątek po upadłych zakładach Fagor-Mastercook. Niemiecka spółka za wrocławską fabrykę zapłaciła 90 mln zł.

Produkcja ma ruszyć we wrześniu, jednak firma już rozpoczęła rekrutację. Teraz spółka zatrudnia 100 osób, potrzebuje jednak 10 razy więcej. – Poszukujemy wszystkich pracowników, oczywiście jest produkcja i skupiamy się na produkcji, ale szukamy pracowników do działu administracji, do działu zarządzania personelem, do kontrolingu – informuje Konrad Pokutycki.

Niemiecka spółka zatrudnia w 3 zakładach w Polsce 4,5 tys. osób. Fabryki produkują pralki, zmywarki i drobne urządzenia AGD. Prawie 90% wyprodukowanego w Polsce sprzętu trafia na zagraniczny rynek.