W tym programie:

Chcesz mieć zlecenia od samorządów, instytucji publicznych? Musisz zatrudniać ludzi na etatach. Takie są zalecenia Unii Europejskiej. Nowa dyrektywa dotycząca przetargów jest, ale Polska jeszcze nie dostosowała do niej swoich przepisów. Termin minął 18 kwietnia, ale prace nad ustawą trwają.

Parlament Europejski chce zakazać korzystania z Facebooka dzieciom poniżej 16. roku życia. Serwis jest krytykowany m.in. za przyczynianie się do gorszych wyników w nauce. Specjaliści ostrzegają przed uzależnieniem od mediów społecznościowych, ale przyznają, że może być problem z wyegzekwowaniem nowych przepisów.

Polska część Drogi św. Jakuba ma być włączona do sieci Europejskich Szlaków Kulturowych. Europosłowie zabiegają, by Polska podpisała konwencję Rady Europy w tej sprawie. Byłaby to szansa na promocję i rozwój turystyki.

23 czerwca Brytyjczycy w referendum zdecydują czy Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej – o konsekwencjach ewentualnego Brexitu dla Europy i Polski dyskutowali we Wrocławiu europosłowie i eksperci.