Kierowcy z Legnicy, uwaga: od dziś nowe utrudnienia w związku z budową trasy S3. Na skrzyżowaniu miejskiej obwodnicy z trasą do Chojnowa zmiana organizacji ruchu. Lekko nie będzie, bo wciąż przebudowywana jest główna arteria miasta – ul. Jaworzyńska.

To jedno z ruchliwszych miejsc w Legnicy, a także w regionie, bo jest to skrzyżowanie dróg krajowych nr 3 i 94. Kierowców czekają poważne zmiany. Ruch przebiega tymczasowym rondem, sąsiednie trasy są jednokierunkowe, a na niektórych okolicznych skrzyżowaniach zmieniło się pierwszeństwo przejazdu. Korki są nieuniknione.

Wykonawca inwestycji początkowo planował całkowite zamknięcie skrzyżowania i skierowanie ruchu przez Legnicę, ale nie zgodziły się na to lokalne władze. Wybrano kompromisowy wariant, lecz trudności nie da się uniknąć. Potrwają do końca roku.

Budowa dolnośląskiej części ekspresowej „trójki” to jedna z największych tego typu inwestycji w historii regionu. Wykonawcom sprzyja dobra pogoda.

Prace na podlegnickim odcinku trasy, jak i na większości pozostałych, mają zakończyć się w połowie 2018 r. Pół roku później powinny być gotowe odcinki z Legnicy przez Jawor do Bolkowa. Ostatnia część, do granicy z Czechami w Lubawce, jest na razie w planach, a w lipcu ma się okazać czy Unia Europejska da nam na ten cel pieniądze.