Już w środę rozpocznie się wielka przeprowadzka psów i kotów z wrocławskiego schroniska dla zwierząt do nowoczesnego obiektu na wrocławskich Osobowicach. Nowe schronisko jest już gotowe na przyjęcie lokatorów.

Schronisko przy ul. Ślazowej pomieści 500 psów i 200 kotów. Są też specjalne miejsca dla zwierząt hodowlanych.

Szefowa schroniska, Zofia Białoszewska, najbardziej cieszy się z kilkunastu izolatek, których w poprzednim miejscu nie było. Pozwala nowoprzyjęte zwierzę umieścić w oddzielnym pomieszczeniu, gdzie nie jest narażone na agresję innych - mówi. Kolejną nowością są miejsca, w których specjaliści będą mogli przygotowywać zwierzęta do adopcji.

Z nowego schroniska cieszą się również weterynarze. Teraz każde zwierzę otrzyma tam kompleksową pomoc w bardzo komfortowych warunkach. Żeby każdy mógł trafić do nowego schroniska miasto uruchomiło specjalną linię autobusową nr 140, która zacznie kursować w poniedziałek.

Co stanie się z ogromną działką po starym schronisku przy ul. Skarbowców? Duża część będzie terenem zielonym, część zostanie sprzedana pod zabudowę mieszkaniową- mówi Rafał Dutkiewicz. Przeprowadzka wszystkich zwierząt zakończy się w sobotę.

Barbara Jaworska