Myśląc „Dolny Śląsk”, zazwyczaj mamy przed oczami przepiękne tereny, wśród których można oddychać pełną piersią. Niestety emisja szkodliwych pyłów i gazów oraz smog coraz częściej odbijają się na naszym zdrowiu. Polskie miejscowości są jednymi z najbardziej zanieczyszczonych w Europie. Od piątku TVP3 Wrocław będzie przekazywała widzom informacje m.in. o jakości powietrza w regionie.

W „Ekopogodzie”, bo tak będzie nazywał się nowy cykl, poinformujemy Dolnoślązaków nie tylko o aktualnych stężeniach pyłów i ozonu. To także sprawdzony serwis alergiczny. Wiosna jest trudnym okresem dla osób cierpiących z powodu alergicznych dolegliwości. Informacje te są przydatne dla coraz większej rzeszy cierpiących na alergie, ponieważ uczulają nas osiągnięcia wciąż rozwijającej się cywilizacji. Przekażemy prognozy pylenia dla regionu – wszystko po to, by Dolnoślązacy byli w pełni poinformowani!

„Ekopogoda” od piątku, 22 kwietnia, będzie stałym elementem „Faktów o poranku” – godzinnego pasma informacyjnego TVP3 Wrocław. Zapraszamy wraz z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

Od poniedziałku do piątku o 7:00 witają Was Agata Dzikowska, Paulina Wąsińska oraz Jakub Mielczarek. W godzinnym programie na żywo także m.in. relacje reporterów, zapowiedzi wydarzeń, prognozy pogody i raporty z dróg Dolnego Śląska. Program można oglądać w telewizorze i w Internecie na FAKTY.COM.