Janusz Gajos, Maja Komorowska, Zbigniew Zamachowski to tylko niektóre gwiazdy 4. Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa. Po sześciu dniach festiwalowych czas na podsumowanie i wręczenie nagród. Uroczysta gala dziś wieczorem.

Janusz Gajos, który wieczorem ma dostać nagrodę Platynowego Szczeniaka za wybitne dokonania aktorskie, spotkał się dziś z fanami. Platynowego Szczeniaka otrzyma także Maja Komorowska. Aktorów, którzy zdobędą Złote Szczeniaki za najlepsze role męskie i żeńskie wybierze jury. Do nagrody nominowany jest m.in. Tomasz Kot za główną rolę w filmie „Żyć nie umierać” Macieja Migasa. Film jest inspirowany życiem aktora Tadeusza Szymkowa, patrona festiwalu.

Festiwal aktorstwa to nie tylko gwiazdy, ale także fani, którzy zbierają autografy i zdjęcia. – Spotkania z ludźmi są najważniejsze – mówi Zbigniew Zamachowski, który przyjechał na festiwal z recitalem. – Ja to uwielbiam. Te spotkania, taki rodzaj konfrontacji, kiedy mogę bezpośrednio dowiedzieć się od kogoś dla kogo te filmy robię, co sądzą o tym, o tej dłubaninie – mówi aktor.