Wrocławski Teatr Komedia już dziś zaprasza na jubileuszowy, trzechsetny pokaz spektaklu „Szalone nożyczki”. Dodatkową atrakcją będzie udział policji, która – ze względu na szczytny cel – włączyła się w przygotowania.

Anna i Maciej Brzezińscy swoje życie związali ze służbą w policji. Ślub wzięli w 1997 r. Cztery lata później pan Maciej zginął, osierocił 3,5-letnią córkę.

– Mąż zginął podczas pościgu za pijanym kierowcą w 2001 r. – w nocy z 10 na 11 listopada. 12 listopada zmarł na skutek obrażeń. Z moim mężem zginął jego kolega z patrolu – wspomina pani Anna.

To właśnie na takie osoby jak rodzina pana Macieja przeznaczony będzie dochód z jubileuszowego spektaklu „Szalone nożyczki”. Dzięki Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach rodziny starają się powrócić do normalnego życia po utracie bliskich.

– Bardzo szczytny cel i wątki kryminalne tego spektaklu spowodowały, że włączyliśmy się, jako Policja Dolnośląska, żeby ten spektakl uatrakcyjnić – mówi asp. szt. Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy KWP we Wrocławiu.

„Szalone nożyczki” 24 października wystawione zostaną po raz trzechsetny. Jubileuszowy spektakl będzie miał godną oprawę. Policjanci zaprezentują najnowszy sprzęt i radiowozy, stworzą też stoisko prewencyjne. – Będzie występ orkiestry policyjnej. Odpowiedni repertuar policjanci już przygotowują – zapowiada asp. Petrykowski.

„Szalone nożyczki” – kryminał o morderstwie nad salonem fryzjerskim – jest sztandarowym, granym od 13 lat spektaklem Wrocławskiego Teatru Komedia.

– Angażujemy w to publiczność, która przesłuchuje aktorów. Przyłapuje nas na tym, że coś oszukujemy, że coś robimy nie tak. Publiczność głosuje, kto zamordował panią Richter – opowiada aktor Wojciech Dąbrowski, właściciel teatru.

Bilety na jubileuszowy spektakl już sprzedano. Organizatorzy nie wykluczają, że odbędzie się także aukcja charytatywna na rzecz wdów i sierot po poległych policjantach.