Jedna z wrocławskich fundacji, która pracuje z osobami niepełnosprawnymi, zorganizowała warsztaty wizerunkowe dla kobiet mających problemy ze wzrokiem lub zupełnie niewidomych. Stylizacje i makijaże pomogły im odnaleźć pewność siebie.

Ostatnie poprawki makijażu i sesję czas zacząć. 12 niepełnosprawnych modelek wzięło udział w projekcie „Akademia piękna”. Uczestniczki projektu mają w większości problemy ze wzrokiem. Dla nich sztuka makijażu była ogromnie trudna, ale do opanowania.

2-miesięczne warsztaty malowania i stylizacji to pomysł fundacji „Nie widzę problemu”, która zajmuje się aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych. – Wszystkie kobiety są piękne, niektórym tylko trzeba pomóc to piękno wydobyć – podkreśla pani Agnieszka Świtoń, wizażystka.

Fundacja ma pomysł, by ze zdjęć, które powstały podczas sesji, zrobić kalendarz. Fundacja „Nie widzę problemu” już szykuje kolejne projekty dla kobiet niepełnosprawnych, po to, by wydobyć z nich piękno. Bo makijaż pozwala kobiecie poczuć się pewniej. Ale, jak wiadomo, to co najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.