To już 6. edycja projektu Brave Kids. Do Wrocławia przyjeżdżają tancerze z Rio de Janeiro, artyści z Buriacji i Ukrainy oraz aktorzy ze Słowacji. Będą energetyczne spektakle, inspirujące spotkania i warsztaty oraz głośna i barwna parada w Rynku. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Po raz pierwszy grupy młodych artystów zaprezentują swoje talenty już 22 czerwca w Konturach Kultury, przy ul. Jagiellończyka 10a.

To będą indywidualne występy poszczególnych grup. Spektakl wyjątkowy, ponieważ dzieci przygotowały go specjalnie na powitanie z wrocławianami, a poza tym niezwykle różnorodny. A to dopiero początek fascynujących wydarzeń związanych z Brave Kids w naszym mieście – zapowiada Magdalena Szymańska, koordynatorka projektu Brave Kids we Wrocławiu.

Kogo zobaczymy? Dzieci z grupy Odon zaprezentują oryginalną ludową kulturę ludów koczowniczych z Buriacji. Dzieci z faweli w Rio de Janeiro przedstawią trzy dynamiczne style tańca, łączące tradycje afrykańskie z indiańskimi, w tym bojową capoeirę. Niezwykłe umiejętności zaprezentują również młodzi artyści z Ukrainy oraz aktorzy ze Słowacji.

Intrygująco zapowiada się wielka parada Brave Kids. Odbędzie się 28 czerwca we wrocławskim Rynku. Tak jak w poprzednich latach do barwnego, roztańczonego i rozśpiewanego pochodu młodych artystów będą mogli dołączyć wszyscy wrocławianie.

Brave Kids to przede wszystkim mnóstwo pozytywnej energii, a parada przypomina wulkan czystej radości i entuzjazmu. To jeden ze sposobów na to, by najodważniejsze dzieci świata dały coś od siebie mieszkańcom miasta – dodaje Justyna Warecka.

1 lipca w Barze Barbara wszyscy chętni będą mogli się spotkać z uczestnikami wrocławskiej części projektu Brave Kids. To znakomita okazja, by poznać młodych artystów, dowiedzieć się więcej o ich życiu, kulturze i perspektywach.

Od 22 czerwca przez dwa tygodnie Brave Kids będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych, przygotowując tzw. półfinał. To wspólne przedstawienie, które zaprezentują 2 lipca na zakończenie lokalnej części projektu w Ośrodku Działań Twórczych Światowid, przy ul. Sempołowskiej 54a. W warsztatach wezmą udział także dzieci z rodzin goszczących Brave Kids.

W tym roku projekt odbędzie się równolegle także w Warszawie, w Puszczykowie koło Poznania, w Warszawie oraz, po raz pierwszy, w Przemyślu. 3 lipca wszystkie Brave Kids pojadą do Zagórza Śląskiego koło Wałbrzycha, gdzie będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Odbędzie się 10 lipca na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie bravekids.eu.