To najsmaczniejszy odcinek w całym cyklu – w całości poświęcony gotowaniu, jedzeniu i produkcji dobrej żywności. Zmierzamy kulinarnym szlakiem przez lokalnych producentów na terenie LGD Qwsi.

Przedstawimy kucharza w Biesiadnym Dworze w Ciepłowodach. Jego marzeniem jest takie zreformowanie menu, by przy każdej potrawie mógł podać z jakiej wsi i od kogo pochodzą produkty. Prosta idea – sto procent lokalności i najwyższa jakość. Kamil Pawłowski, miejscowy regionalista opowie, jak przed stu laty jadało się w Ciepłowodach i jak funkcjonowały wiejskie gospody.

Na apiterapię wybierzemy się do pszczelarza w Biernacicach. Będzie nie tylko o miodzie, ale także o pyłku i propolisie, czyli o idealnej funkcjonalnej żywności prosto z ula.

Coś naprawdę słodkiego znaleźliśmy w Kamieńcu Ząbkowickim. Jest tam firma, która podpowiada, czym zastąpić lizaki i landrynki. Może być zdrowiej i ciekawiej – pod warunkiem, że lubimy karmel i czekoladę.

W Doboszowicach przyjrzymy się produkcji ekologicznej na grządkach i dowiemy wreszcie, jak przyrządzić jarmuż, by nie straszył na talerzu.

Wreszcie odwiedzimy pensjonat Złoty Jar w Złotym Stoku, by porozmawiać o tym, dlaczego turysta musi dobrze zjeść.