Bieganie, nordic walking, a może trening na siłowni? Polacy coraz chętniej uprawiają sport, zdrowo się odżywiają i chcą być fit. Dziś w Hali Stulecia rozpoczęły się targi Wrocław Sport Power, podczas których każdy uprawiający sport mógł liczyć na fachową poradę.

Fitness cluby pełne ludzi, setki osób na drogach rowerowych i ścieżkach biegowych – tak żyje się dziś, ale dawniej nie każdy stawiał na zdrowy tryb życia.

– Jeszcze kilka lat temu, gdy wychodziłem sobie pobiegać w moich okolicach, to przez 10 km nie spotykałem nikogo. Teraz wiele osób biega. To fajnie, że Polacy chcą być fit i ten styl życia zagościł u nas na stałe – uważa Łukasz „Juras” Jurkowski, były zawodnik sztuk walki.

Wraz ze wzrostem zainteresowania kulturą fizyczną zaczyna się moda na rozmaite formy aktywnego wypoczynku. – Jeśli o mnie chodzi, to ja wolę takie treningi w stylu Cardin – bieganie albo np. zumba. Dobrze się w tym czuje – mówi nam jedna z wrocławianek.

Na kilka miesięcy przed wakacjami wiele osób walczy z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Recepta na sukces jest prosta: systematyczne treningi i zdrowe odżywianie. – Więcej ryb, więcej mięsa, które jest obrabiane np. w rękawie. Żadnej panierki, smażenia. Czekoladę zastępujemy owocami, czyli jabłkiem, bananem czy melonem – wymienia Hanna Piasecka, Cateringnadiecie.pl.

– Zdrowe tłuszcze, zdrowe węglowodany, wysokobiałkowa dieta, unikać cukrów prostych i przede wszystkim trenować – dodaje napotkany przez nas na targach wrocławianin.

Ale są też tacy, którzy zamiast chudnąć, wolą nabrać masy. – Żeby wyglądać jak ja, trzeba jeść stejki. Duże stejki, dla dużych facetów – zdradza nam Robert Burneika, popularny w Internecie kulturysta.

W Hali Stulecia można oglądać najnowsze trendy w sporcie: specjalistyczne maszyny i akcesoria niezbędne w codziennym treningu. Najlepsi mierzą się w sportach siłowych.

CrossFit to najszybciej rozwijająca się dyscyplina sportu w Polsce. Tutaj startują zawodowcy, ale to także doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, wyrobienie siły i wytrzymałości. Jest to specjalny program treningowy, który w krótkim czasie ma dać widoczne efekty.

Targi przy ul. Wystawowej potrwają do jutra.