Przez wszystkie lata swojej działalności TVP Wrocław była wielokrotnie nagradzana. Oto najważniejsze wyróżnienia.

Rok 1988
Wiktory
• prof. Jan Miodek – Wiktor

Rok 1989
Wiktory
• prof. Jan Miodek – Wiktor

Rok 1995
Festiwal Mediów w Łodzi
• Ewa Straburzyńska – Grand Prix Biała Kobra – reportaż „Dzieci z Trójkąta”

Rok 1996
Kolegium Programowe OTVP Wrocław:
• Krzysztof Landsberg, Agnieszka Mazanek, zdjęcia: Piotr Sędzikowski, montaż: Aleksander Stefański – „Elektryczny...” – Najlepszy program 1996 w kategorii reportażu.

WRO Monitor Polski 96 w ramach pokazu Art.. 21:
• Krzysztof Landsberg, Agnieszka Mazanek – „Muzyka między naturą a technologią”

Rok 1997
Ogólnopolski Konkurs „Złoty Sześciopunkt” w Warszawie
• Ewa Straburzyńska – Główna nagroda za film „Światełko w tunelu”

III Ogólnopolski Niezależny Przegląd Form Dokumentalnych NURT 1997 w Kielcach
• Krzysztof Landsberg, Agnieszka Mazanek, zdjęcia: Piotr Sędzikowski, montaż: Aleksander Stefański – Wyróżnienie jury za reportaż „Wolna Miłość”.

IV Białostocki Festiwal Filmów „Projektor 97”
• Krzysztof Landsberg, Agnieszka Mazanek I nagroda za montaż reportażu „Wolna Miłość”

Nagroda Nosa Teatralnego 1997
• Krzysztof Landsberg, Agnieszka Mazanek – cykl „Antropologia Teatru”

Przegląd Twórczości Telewizyjnej organizowanej przez Akademię Telewizyjną
• Fakty – I miejsce w kategorii „Najlepszy program informacyjny”

Rok 1998
Ogólnopolski Niezależny Przegląd Form Dokumentalnych w Kielcach
• Ewa Straburzyńska – nagroda im. Wasileskiego na Festiwalu Mediów w Łodzi – reportaż „Motlowe marynarki”
• Ewa Straburzyńska – wyróżnienie za film „Sztuczny miód”

Przegląd Twórczości Telewizyjnej organizowanej przez Akademię Telewizyjną
• Fakty – III miejsce w kategorii „Najlepszy program informacyjny”

Przegląd Twórczości Telewizyjnej organizowanej przez Akademie Telewizyjną
• Andrzej Lampart, Elżbieta Sobala – Nagroda w kategorii „Najlepszy Reporter TAI”.

Nagroda zarządu TVP S.A
• Paulina Sitko, Maciej Maciejewski – „Fakty” – nagroda za pracę podczas powodzi.

Szkolenia BBC dziennikarzy oddziałów terenowych TVP
• „Fakty” – I. miejsce w konkursach dziennikarzy oddziałów terenowych TVP
Wiktory
• prof. Jan Miodek – Wiktor
• prof. Jan Miodek – Superwiktor

Rok 1999
IX Festiwal Mediów w Łodzi
• Ewa Straburzyńska nagroda szefa studia filmowego Logos za film „Motlowe marynarki”

Festiwal Filmów Dokumentalnych i Krótkometrażowych w Krakowie
• Ewa Straburzyńska – Nagroda Międzynarodowego Forum Kultury w Szwecji, wyróżnienie FICC –film Motlowe marynarki.

V Ogólnopolski Niezależny Przegląd Form Dokumentalnych NURT 99 w Kielcach
• Ewa Straburzyńska – Wyróżnienie za film „Motlowe marynarki”

Baltic Festiwal, Bornholm
• Ewa Straburzyńska – Film „Motlowe marynarki” zakwalifikowany do udziału.

Prezentacja Filmów w Galerii Entropia we Wrocławiu
• Krzysztof Landsberg, Agnieszka Mazanek – prezentacja na przeglądzie „Zdrowa Żywność”, prezentacja autorska.

II Mały Przegląd Form Dokumentalnych, Szczecin
• Krzysztof Landsberg, Agnieszka Mazanek, współautor: Piotr Kuciński – Nagroda Dyrektora Programu II TVP za talent edukacyjny w dziedzinie Debiut. za reportaż artystyczny „Sambor Dudziński – Zrobię deszcz”,

Przegląd Twórczości Telewizyjnej organizowanej przez Akademię Telewizyjną
• Andrzej Lampart, Elżbieta Sobala – nagroda w kategorii Najlepszy Reporter TAI – program informacyjny „Fakty”

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej „Interpelacje” w Katowicach
• Jarosław Żamojda – I miejsce za reżyserię za „FARRAGO”

IV Przegląd Twórczości Dziennikarskiej i Konkurs Oddziałów Terenowych – Wrocław
• Beata Januchta, montaż: Aleksander Stefański – I miejsce za reportaż „Szalikowcy”

V Niezależny Przegląd form Dokumentalnych NURT 1997:
• Beata Januchta, montaż: Aleksander Stefański – prezentacja na przeglądzie „Szalikowcy”

Rok 2000
III Przegląd Form Dokumentalnych, Szczecin
• Ewa Straburzyńska – nagroda Dyrektora Programu II TVP, nagroda publiczności za film „Motlowe marynarki”.

Konkurs Allians 2000 Kultura Nauka Media – Wrocław
• Ewa Straburzyńska – wyróżnienie „Nieparzyści” serial dokumentalny.

II Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych o Regionach, Śląsk 2000
• Jakub Kubiak – nagroda za całokształt twórczości filmowej na Śląsku.

V Przegląd Twórczości Dziennikarskiej i Konkurs Oddziałów Terenowych – Wrocław
• Beata Januchta – I miejsce – „Szpachla i inni”

VI Niezależny Przegląd form Dokumentalnych NURT 2000
• Beata Januchta – Wyróżnienie – „Szpachla i inni”

IX Festiwal Mediów w Łodzi 2000, pokaz konkursowy
• Beata Januchta – Wyróżnienie – Dzieciaki z podwórka, film dokumentalny (II Program TVP, w cyklu „Polska bez fikcji”)

Rok 2001
Międzynarodowy Konkurs Prix Circom, Porto (Portugalia)
• Ewa Straburzyńska II miejsce w kat. filmu dokumentalnego za serial „Złote Łany”.

VIII Wrocławska Wiosna Filmowa
• Krzysztof Landsberg, Agnieszka Mazanek, współautor: Piotr Kuciński – prezentacja na przeglądzie programu „Dwa pudelki”.

Przegląd Twórczości Telewizyjnej organizowanej przez Akademię Telewizyjną
• Lidia Chojnacka – III miejsce w kategorii Najlepszy prezenter za program informacyjny „Fakty”.

Nagroda zarządu TVP S.A.
• Marcin Rosiński, Albert Bystroński – program Informacyjny „Fakty” – nagroda zarządu TVP S.A. w kategorii Najlepszy Prezenter.

Ranking miesięcznika „Press” programów informacyjnych stacji regionalnych
Fakty – II Miejsce

III Przegląd Reportażu Telewizyjnego, Katowice
• Beata Januchta – wyróżnienie za reportaż „Szpachla i inni”

Grand Press 2001
• Beata Januchta – Grand Press 2001w kategorii Najlepszy Reportaż Telewizyjny za film dokumentalny „Dzieciaki z podwórka”,

I Festiwal Czynu Niepodległościowego Skrzydła 2001 – Lublin
• Aleksander Stefański (montaż) – udział w pokazie konkursowym – „Jedna Belka Felka”.

Prix Circom Regional
• Edyta Brzozowska – wyróżnienie w kategorii „Ponad Granicami” – za program „Kowalski i Schmidt”

Rok 2002
Prix Circom Regional
• Edyta Brzozowska – I miejsce w kategorii Ponad Granicami za pogram „Kowalski i Schmidt”

Festiwal Teatrów Polskiego Radia i Telewizji Polskiej
• Waldemar Krzystek (reżyser) nagroda specjalna za twórczą telewizyjną adaptację spektaklu „Ballada o Zakaczawiu”.

Plebiscyt Gazety Telewizyjnej (Gazety Wyborczej)
• prof. Jan Miodek – „Ojczyzna Polszczyzna” - 4. pozycja na liście Diamentów


• wyróżnienie dla Piotra Wąsińskiego w konkursie „Oczy otwarte” za reportaż „Twarze Agaty”

Rok 2003
PiK 7 - Przegląd i Konkurs Dziennikarski Programów Regionalnych
• Grażyna Orłowska-Sondej – I nagroda w kategorii „Inicjatywa Dziennikarska” za aktywność dziennikarską i reporterską.
• Albert Bystroński wyróżnienie w kategorii „Najlepszy reporter programu informacyjnego” – reportaż „Nieruchomości”.
• Zespół TVP 3 Wrocław – I miejsce w kategorii „Inicjatywa programowa” – plebiscyt „Dolnośląski Brylant Roku”

Prix Circom Regional
• Piotr Czyszkowski i Seweryn Chwałek – Fakty Tydzień. Grand Prix w kategorii „Program informacyjny”

Nagroda Prezesa Zarządu TVP
• Mariusz Pęciak, zastępca dyrektora ds. Produkcji i Finansów – Manager Roku.

43. Festiwal Filmowy w Krakowie
• Tadeusz Owsianko nagroda „Pi Galery” za film dokumentalny „Jerzy Nowosielski - Liturgia”

„Oczy szeroko otwarte” konkurs Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i firmy Philip Moris Polska
• Piotr Wąsiński – nominacja do nagrody głównej za reportaż „Twarze Agaty”
• Beata Januchta – pierwsza nagroda w kategorii Program Telewizyjny za reportaż „A świat taki Ogromny” PiK 8 - Przegląd i Konkurs Dziennikarski Programów Regionalnych
• Piotr Wąsiński - wyróżnienie w kategorii autor najlepszego reportażu za „M jak mama...”
• Jan Cezary Kędzierski za pracę na rzecz wsi został wyróżniony honorową odznaką „Zasłużony dla rolnictwa” przyznaną przez ministra rolnictwa

Rok 2004
PiK 9 - Przegląd i Konkurs Twórczości Telewizyjnej Ośrodków Regionalnych TVP organizowany przez Akademię Telewizyjną TVP
• Waldemar Chudziak, oraz zespół Faktów otrzymali 3. miejsce w kategorii: „Najlepsza rozmowa dnia”
• Piotr Wąsiński, Mirek Spychalski zostali wyróżnieni w kategorii reportaż

Nagroda Prometeusz 2003
• Wanda Ziembicka-Has za osiągnięcia w promocji młodych talentów Polskiej Estrady

Konkurs Prix Circom 2004
• Beata Januchta otrzymała Grand Prix w kategorii „Dokument” za film dokumentalny „Żywot Michała”.
• Fakty wyróżnione w kategorii „Informacje Regionalne”

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
• Nagroda dla ekipy producenckiej TVP3 Wrocław za film „W dół kolorowym wzgórzem” w reżyserii Przemysława Wojcieszka.
• Nagroda indywidualna za reżyserię oraz nagrodę Prezydenta miasta Gdyni za debiut aktorski Przemysława Bluszcza.

Konkurs Ministerstwa Środowiska – „Media przyjazne środowisku”
• Renata Mikos zdobyła pierwszą nagrodę za program „Goniec ekologiczny” – uznany za najlepszy program ekologiczny w TVP. Za rzetelne i profesjonalne prezentowanie i propagowanie zagadnień związanych z ekologią

XIV Festiwal Mediów w Łodzi
• Piotr Wąsiński - wyróżnienie za film „M jak mama...”

• Nagroda za najlepszy polski film dokumentalny w konkursie Euroshort za „Niepoliczalne...”

Rok 2005
Festiwal Mediów w Łodzi
• Piotr Wąsiński otrzymał nagrodę imienia Aleksandra Kamińskiego za dokument pt.: „Skazana na wolność”.


• Jan Cezary Kędzierski za wieloletnią realizację programu „Teraz Wieś” został wyróżniony nagrodą i dyplomem uznania Kapituły Wszystkich Organizacji Rolniczych na Dolnym Śląsku; uzyskał też dyplom uznania Polskiej Organizacji Turystycznej za szczególny wkład w realizację programu „Perły Architektury Dolnego Śląska i Opolszczyzny”.

PiK 10 - Przegląd i Konkurs Twórczości Telewizyjnej Ośrodków Regionalnych TVP organizowany przez Akademię Telewizyjną TVP
• Wrocławskie „Fakty” wybrane zostały najlepszym programem informacyjnym ex-equo ze szczecińską „Kroniką”.
• „Czarno-Biały Program” Agnieszki Zwiefki uznano za najlepszy program autorski.

PiK 11 - Przegląd i Konkurs Twórczości Telewizyjnej Ośrodków Regionalnych TVP organizowany przez Akademię Telewizyjną TVP
• Marcin Brodowski dziennikarz wrocławskich „Faktów” zdobył 2. nagrodę w kategorii najlepszy „reporter i wideo reporter programu informacyjnego”.
• Piotr Wąsiński zdobył 1. nagrodę za film pt. „Skazana na wolność” w kategorii autor najlepszego reportażu.
• Magdalena Pawlinow i Marek Obszarny otrzymali nagrodę, za najlepszy program autorski pt.: „M2 On i Ona”.
• TVP 3 Wrocław otrzymała nagrodę specjalną „Dla Dyrekcji i Pracowników TVP 3 Wrocław” – za wzorową organizację 11. PiK-u.

Wyróżnienie w konkursie Oczy Otwarte za cykl reportaży: „Niepoliczalne”, „Piekło-Niebo”, „Siłaczka”.

• W maju 2005 roku Jan Cezary Kędzierski został odznaczony przez prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi za „wkład w rozwój dziennikarstwa”

Nagroda im. Tadeusza Szweda Nagroda im. Tadeusza Szweda Rok 2006
Konkurs Prix Circom 2006
• Wyróżnienie dla Piotra Wasińskiego za dokument „Skazana na wolność”

Nagroda Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych i Twórczych we Wrocławiu
• Wanda Ziembicka uhonorowana została Międzynarodowym Dyplomem „Kobieta Wolontariusz” za wieloletnią bezinteresowną działalność społeczną.

Nagroda im. Tadeusza Szweda
• Piotr Załuski wybrany został Dziennikarzem Roku. Otrzymał nagrodę imienia Tadeusza Szweda od kapituły reprezentującej połączone siły większości wrocławskich środowisk dziennikarskich.

BAZAR - Konkurs programów społeczno-ekonomicznych
• Wrocławski program „Jesteśmy z .pl” został nagrodzony w konkursie za proste i sympatyczne prezentowanie trudnych i skomplikowanych tematów związanych z emigracją zarobkową. Autorką programu jest Agnieszka Zwiefka.

Plebiscyt wśród czytelników Gazety Wyborczej
• Produkowany przez Telewizję Wrocław program profesora Jana Miodka „Ojczyzna Polszczyzna” został wybrany przez czytelników Gazety Wyborczej najlepszym programem w kategorii „Publicystyka kulturalna”.

PiK 12 - Przegląd i Konkurs Twórczości Telewizyjnej Ośrodków Regionalnych TVP organizowany przez Akademię Telewizyjną TVP
• Wrocławski serwis informacyjny Fakty, został wyróżniony w kategorii „program informacyjny”

PiK 13 - Przegląd i Konkurs Twórczości Telewizyjnej Ośrodków Regionalnych TVP organizowany przez Akademię Telewizyjną TVP
• 3 miejsce za reportaż „Nagroda jak kara” dla Piotra Wąsińskiego.

Rok 2007
Nagroda im. Tadeusza Szweda
• Grażyna Orłowska-Sondej została wybrana Dziennikarzem Roku 2007.

PIK 14 - Przegląd i Konkurs Twórczości Telewizyjnej Ośrodków Regionalnych TVP organizowany przez Akademię Telewizyjną TVP.
• „Ciepło-zimno” Kingi Wołoszyn-Świerk i Anny Maciejewskiej - II nagroda w kategorii „Program regionalny”.
• „Nieprzeterminowani” Piotra Wąsińskiego - I nagroda w kategorii „Reportaż”.
• „Labirynty Kultury” Marcina Bradke - wyróżnienie w kategorii „Program kulturalny”.
• Iwona Rosiak i Jolanta Kowalska - wyróżnienie za akcję „Dolnośląski Nikifor”.

2. Festiwal Programów Popularnonaukowych, Sopot
• Grand Prix dla programu „Nauka dla praktyka” autorstwa Anny Frąckowiak-Ostrejko za walory poznawcze, niebanalna tematykę i trafny wybór gości programu.

Bałkański Festiwal Filmów i Programów Telewizyjnych Dla Dzieci i Młodzieży - ART AMPHORA.
• Grand Prix dla programu „CyberMysz”.
• Nagroda specjalna dla programu „Zróbcie sobie telewizję” Pauli Jakubowskiej i Eweliny Pawlus.

Rok 2008
Nagroda im. Tadeusza Szweda
• Maciej Maciejewski, reporter Faktów, został wybrany Dziennikarzem Roku 2008.

• Wanda Ziembicka oraz Jacek Wenzel, dziennikarze TVP Wrocław, zostali uhonorowani Certyfikatami Dobroczynności.

• Arkadiusz Dziubek otrzymał tytuł: Dolnośląski Dziennikarz Sportowy Roku 2008

PiK 15 - Przegląd i Konkurs Twórczości Telewizyjnej Ośrodków Regionalnych TVP organizowany przez Akademię Telewizyjną TVP.
• Pierwszą nagrodę za najlepszy program edukacyjny otrzymał program W-skersi autorstwa Agnieszki Mazanek.
• III nagroda prezenterska przypadła Markowi Kocotowi, który z niesłabnącą popularnością od 3 lat prowadzi prognozę pogody w TVP Wrocław.
• III miejsce w kategorii najlepszy program kulturalny otrzymał „Rewolwer kulturalny” autorstwa Iwony Rosiak i Jolanty Kowalskiej.

Dyplom Kingi Wołoszyn-Świerk Dyplom Kingi Wołoszyn-Świerk Rok 2009
• Wanda Ziembicka-Has w finale konkursie „Życzliwy Wrocławianin 2009”

• Grażyna Orłowska-Sondej laureatką Europejskiej Nagrody Obywatelskiej.

• Honorowy tytuł „Przyjaciel akcji Pomóż dzieciom przetrwać zimę” został przyznany Wandzie Ziembickiej oraz TVP Wrocław.

•„Golgota wrocławska” w reż. Jana Komasy, wyprodukowana przez TVP Wrocław, wyróżniona na Hugo Television Awards 2009 w kategorii „program dramatyczny”.

• Nagroda dla filmu „Wrocławskie Dworce Kolejowe” autorstwa Kingi Wołoszyn-Świerk na VIII Międzynarodowym Festiwalu Filmów i Programów Telewizyjnych o Zabytkach Techniki i Przemysłu Techné.

• Dziennikarka TVP Wrocław - Kinga Wołoszyn-Świerk - otrzymała roczne stypendium z Funduszu Promocji Twórczości Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie Film i Teatr.

• Grażyna Orłowska-Sondej – dziennikarka Telewizji Polskiej we Wrocławiu – została odznaczona Krzyżem Czynu Zbrojnego na Kresach Rzeczpospolitej.

Dyplom Z drugiej strony Dyplom Z drugiej strony Rok 2010
Prix Circom Regional, 7-10.04.2010
Polsko-niemiecki magazyn telewizyjny „Z drugiej strony”, koprodukowany przez TVP Wrocław i telewizję MDR, otrzymał wyróżnienie w kategorii „Vivre l’Europe”, czyli produkcji o tematyce transgranicznej. Autorami programu są Kinga Wołoszyn-Świerk oraz Michael Feldmann.

Nagroda „Dialogu 2010”dla redakcji magazynu TV „Kowalski i Schmidt” i historyka - prof. Klausa Zernacka.

• Dariusz Litera, współautor programu „Praca, Biznes, Innowacje” został nagrodzony przez Głównego Inspektora Pracy - ministra Tadeusza Jana Zająca - za szczególne zaangażowanie w upowszechnianie problematyki prawa pracy i jej ochrony.

PiK 16
w kategorii Najlepszy Program Informacyjny pierwsze wyróżnienie przypadło zespołowi „Faktów” TVP Wrocław.
w kategorii Autor Najlepszego Reportażu Barbara Jaworska i Piotr Wąsiński zostali nagrodzeni za reportaż „Przyjaciele”.

• TVP Wrocław uhonorowana „Laurem Ekoprzyjaźni 2010”.

Rok 2011
• 5 stycznia 2011 roku Jan Cezary Kędzierski został wyróżniony specjalną nagrodą Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej za kompetentne informowanie mieszkańców obszarów wiejskich o aktualnych sprawach wsi i rolnictwa.

• „Dziewczęta z Auschwitz” - film dokumentalny Kingi Wołoszyn-Świerk, zdobył główną nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych w Warszawie. Dziennikarka została uhonorowana Złotą Szablą.

Nagroda im. Tadeusza Szweda
Dziennikarz Telewizji Wrocław Marcin Bradke został Dziennikarzem Roku 2010.

• Grażyna Orłowska-Sondej jako jedna z siedmiu osób od Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia otrzymała medal Dziedzictwa Kresów Wschodnich.

• Kinga Wołoszyn-Świerk, autorka dokumentu „Dziewczęta z Auschwitz”, została nominowana do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej 2011r.

• Redakcja FAKTÓW - programu informacyjnego TVP Wrocław - została uhonorowana „Laurem Wrocławia 2011”, coroczną, najwyższą nagrodą przyznawaną przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia dla osób lub instytucji, które przyczyniły się do rozwoju Wrocławia i dobra jego mieszkańców.

• Grażyna Orłowska-Sondej decyzją Kapituły została Honorowym Obywatelem Gminy Krośnice.

XIX Konkurs o nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich
Kinga Wołoszyn-Świerk, dziennikarka TVP Wrocław, za film dokumentalny „Dziewczęta z Auschwitz” otrzymała Nagrodę im. Macieja Łukasiewicza „za publikacje na temat współczesnej cywilizacji i kultury”. 23 listopada 2011 roku w Kuala Lumpur dokument ten otrzymał specjalne wyróżnienie w ramach konkursu o Międzynarodowe Nagrody dla Dokumentalistów przyznane podczas XXXIV konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Kobiet w Radiu i Telewizji.

• Program „Rozmówki polsko-czeskie”, wspólne przedsięwzięcie TVP Wrocław i telewizji czeskiej w Ostrawie otrzymał honorowe wyróżnienie, w ramach Nagrody im. Jerzego Zielińskiego, „za popularyzację wiedzy w różnych dziedzinach”.

„Urodzeni dla Rzeszy” (fot. mat. prasowe) „Urodzeni dla Rzeszy” (fot. mat. prasowe)

Rok 2012
• Prezes TVP SA przyznał nagrody finansowe dziennikarzom programu informacyjnego Fakty (Magdzie Bober za dotarcie do unikatowych zdjęć z awaryjnego lądowania Boeinga 767 oraz Sylwii Gazdzie i Michałowi Latosze za głośny materiał interwencyjny dotyczący wypadnięcia zwłok z karawanu jednej z wrocławskich firm pogrzebowych).

• TVP Wrocław nagrodzona Dolnośląskim Kluczem Sukcesu za 50 lat swojej działalności.

• Reporterzy Faktów TVP Wrocław: Marcin Rosiński i Jacek Jaworski zostali odznaczeni honorowym tytułem „Przyjaciel Gminy Bogatynia” - za zaangażowanie w relacjonowanie wydarzeń związanych z powodzią w 2010 roku.

• Kinga Wołoszyn-Świerk otrzymała nagrodę Złote Koło w kategorii Radio i Telewizja za cykl programów telewizyjnych „Hranice dokořán – Rozmówki polsko-czeskie”.

• Kinga Wołoszyn-Świerk została nagrodzona na III Międzynarodowym Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych – „Złotą Szablą” za dokument „Urodzeni dla Rzeszy”. Otrzymała również wyróżnienie – medal okolicznościowy ufundowany przez Towarzystwo Wiedzy Obronnej – za film „Koleje losu pewnej fabryki”.

• Kinga Wołoszyn-Świerk nagrodzona na XVIII Festiwalu Form Dokumentalnych NURT 2012 - Jury przyznało Srebrny Nurt 2012 dla filmu „Urodzeni dla Rzeszy” za poruszający obraz współczesnych skutków zbrodniczego systemu degradacji człowieka.

• Kinga Wołoszyn-Świerk z filmem „Urodzeni dla Rzeszy” nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej ORŁY 2013.


Rok 2013
• Producentka Sławomira Lipowska oraz realizator wizji Cezary Łagiewski zostali wyróżnieni Nagrodą Pracownika 60-lecia TVP.

• Andrzej Lampart został nagrodzony mosiężną Karbidką - nagrodą przyznawaną przez Wyższy Urząd Górniczy i fundację Bezpieczne Górnictwo im. Wacława Cybulskiego.

• Kinga Wołoszyn-Świerk otrzymała stypendium od ministra kultury i dziedzictwa narodowego w ramach X edycji programu stypendialnego Młoda Polska.

• W listopadzie 2013 roku Jan Cezary Kędzierski został odznaczony przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego Odznaką Honorową Złotą - Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.

• Grażyna Orłowska-Sondej została uhonorowana Nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego za szczególne osiągnięcia dla regionu.
Maciej Maciejewski otrzymał Złotą Odznakę Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.
Srebrną Odznaką został wyróżniony Maciej Kieres.

• 16 grudnia 2013 roku Jan Cezary Kędzierski został odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego „Złotym Krzyżem Zasługi” za zasługi dla przemian na terenach wiejskich województwa dolnośląskiego po 1989 roku.

• Telewizji Wrocław został nadany tytuł „Przyjaciela Miasta Dzieci” za zaangażowanie i wysiłek włożony w stworzenie wyjątkowego miejsca pracy i edukację najmłodszych w projekcie „Topacz Miasto Dzieci”.


Rok 2014
• Wyróżnienie w kategorii Fiction/Drama na konkursie Prix Circom za spektakl „Orkiestra” zrealizowany przy współpracy TVP Wrocław i Teatru Dramatycznego w Legnicy.

•15 września 2014 roku decyzją Krajowej Rady Izb Rolniczych Jan Cezary Kędzierski uhonorowany został brązową odznaką „Zasłużony dla Samorządu Rolniczego”

Dorota Kaczor (fot. TVP3 Wrocław) Dorota Kaczor (fot. TVP3 Wrocław)

Rok 2016
23. Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych TVP
Reporterka Faktów Dorota Kaczor otrzymała drugą nagrodę w kategorii autor najlepszego reportażu za materiał „Jak stworzyć idealną matkę”.