ul. Karkonoska 8
53-015 Wrocław

NIP 521-04-12-987


Redakcja programów informacyjnych
tel.: 71 36 84 548
fax.: 71 36 84 582
fakty@tvp.pl
widzowie@fakty.com

Urszula Bąk Urszula Bąk Urszula Bąk

Gdzie diabeł nie może, tam Ulę pośle… W 1997 roku wysłał ją do Faktów, tak jak wcześniej do „Radia Kolor”.
W redakcji docieka co, gdzie i kiedy w swojej ulubionej dziedzinie, czyli szkolnictwie.
Na co dzień rzadko wykorzystuje swoją specjalizację ze studiów, czyli slawistykę, ale kto wie… W końcu do granicy z południowymi sąsiadami jest całkiem blisko.
Prywatnie oddaje się nie tylko swojej rodzinie, ale i pasjom; literaturze rosyjskiej i czeskiej, narciarstwu, jest także miłośniczką fortepianu i pilotem wycieczek zagranicznych.

urszula.bak@tvp.pl
tel.: 71 36 84 346

Albert Bystroński Albert Bystroński Albert Bystroński

Jego specjalność to gospodarka. Nikt tak jak on nie potrafi wyłapać absurdów bądź nieudolności urzędniczej w otaczającej nas rzeczywistości. Nie dziwi więc, że jest laureatem wielu nagród dziennikarskich, a 2004 roku został uznany przez Akademię Telewizyjną za najlepszego reportera w oddziałach regionalnych telewizji publicznej!
W swej pracy dość daleko odszedł od swego zawodu… etnografa. Ale za to z jakim skutkiem!

albert.bystronski@tvp.pl
tel.: 605 605 171
lub 71 36 84 348


Katarzyna Dynowska Katarzyna Dynowska Katarzyna Camilleri

W redakcji Faktów TVP Wrocław od lipca 2008 roku. Początkowo pracowała w TVP Opole jako reporterka, autorka programów i prowadząca. Tam nauczyła się rzetelności i pracy w zespole. Robiła prawie wszystko: montowała swoje programy, nawet projektowała scenografię.
Jest autorką reportaży dla TVP1, TVP2, TVP Info i TVP Polonia.
Interesuje ją przede wszystkim człowiek w relacji z panującym porządkiem społecznym, fascynują dalekie podróże. Uważa, że mamy duży wpływ na to, co nas spotyka.

katarzyna.dynowska@tvp.pl
tel.: 71 36 84 381


Agata Dzikowska Agata Dzikowska Agata Dzikowska

We Wrocławiu swoich sił próbowała najpierw w radiu Klakson, a potem w Polskim Radiu Wrocław. Pierwsza miłość – ta do telewizji – jednak zwyciężyła. Pracuje jako reporter i prowadząca Fakty, a od 2004 roku przygotowuje relacje reporterskie dla Wiadomości.
Wie, że ma szczęście, bo hobby zamieniła w pracę.

agata.dzikowska@tvp.pl
tel.: 71 36 84 381

Sylwia Gazda Sylwia Gazda Sylwia Gazda

Absolwentka politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. W Faktach od września 2011 roku. Wcześniej przez 5 lat pracowała w Telewizji Dolnośląskiej TeDe (Odra, TV4).

sylwia.gazda@tvp.pl


Jadwiga Jarzębowicz Jadwiga Jarzębowicz Jadwiga Jarzębowicz

Związana z Redakcją Informacji nieprzerwanie od 1995 r. Specjalizuje się w tematyce wsi i rolnictwa. Redaguje program „AgroFakty” – u nas na antenie zawsze w niedziele.

jadwiga.jarzebowicz@tvp.pl
tel.: 601 600 986


Jacek Jaworski Jacek Jaworski Jacek Jaworski

Korespondent regionu jeleniogórskiego. Z kamerą zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego i ciekawego dla całego regionu. Zbiera i przygotowuje informacje o tym, czym żyją nasi sąsiedzi Czesi i Niemcy.

„Mieszkamy tuż obok siebie, a tak mało o sobie wiemy”. Każdy nowy materiał zbliża nas sąsiadów do siebie - tu na styku trzech granic Polski, Czech i Niemiec.

Od 12 lat w redakcji Faktów. Telewizyjne raczkowanie rozpoczynał w lubańskiej telewizji.

Prywatnie: tato czternastoletniego syna Michała.
Ulubione zajęcia to: Jazda góralem, śmiganie na nartach, łowienie ryb (bez większych efektów) i zbieranie grzybów.
Czekam na ciekawe informacje. Każdy temat stanowi dla mnie wyzwanie.

tel. 602 155 140
jacektvp@gmail.com


Dorota Kaczor Dorota Kaczor Dorota Kaczor

Od początku pracy w telewizji – czyli od 12 lat, związana jest z Faktami. Zajmuje się tematami miejskimi, ale uwielbia także te związane z przyrodą i ekologią.
Wyzwanie dla niej stanowią, tak zwane w żargonie dziennikarskim „michałki”, czyli sprawy niezwykłe i nietypowe.
Po pracy uwielbia sadzić roślinki w swoim przydomowym ogródku i zajmować się swoimi córeczkami Olą i Michasią.

dorota.kaczor@tvp.pl
tel.: 605 605 173

Andrzej Lampart Andrzej Lampart Andrzej Lampart

Absolwent filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim.
Mieszka w Legnicy. Dla TVP relacjonuje wydarzenia z powiatów: legnickiego, złotoryjskiego, jaworskiego, lubińskiego, polkowickiego i głogowskiego.
Jest do dyspozycji widzów w każdej sprawie i o każdej porze dnia i nocy.

andrzej.lampart@tvp.pl lub andrzej.lampart@neostrada.pl
tel.: 71 36 84 381
lub 601 600 743


Halina Łabędzka Halina Łabędzka Halina Łabędzka

W Telewizji Wrocław pracuje ponad 14 lat.
Przygotowuje najróżniejsze newsy, ale najbardziej interesuje się tematyką gospodarczą i społeczną.
Prywatnie jest mamą dwójki bliźniaków Mateusza i Łukasza.

halina.labedzka@tvp.pl
tel.: 071 36 84 346

Maciej Maciejewski Maciej Maciejewski Maciej Maciejewski

Tak naprawdę na pierwsze ma Jan. Studiował fizykę na Uniwersytecie Wrocławskim, która – jak twierdzi – uczy precyzji myślenia i perfekcji.
Dziennikarstwa uczył się od nieodżałowanego Andrzeja Waligórskiego, z którym pracował 4 lata w radiowym studio 202. Współpracował zresztą z całą Elitą i nie żyjącym już Bruno O’ya.
Z radia go wyrzucono za polityczną niepoprawność. Pracę dziennikarską na etacie rozpoczął... już nie pamięta dokładnie kiedy – jako korespondent dziennikarski w Legnicy.
W stanie wojennym go nie zweryfikowano do pracy, musiał opuścić Legnicę i po upływie prawie roku, bez mieszkania został korespondentem w Wałbrzychu. I tak trwa do dziś.
I nie daje się robić w konia, bo przez lata poznał i życie, i dziennikarstwo.

maciej.maciejewski@tvp.pl
tel.: 71 36 84 381


Jakub Mielczarek Jakub Mielczarek Jakub Mielczarek

Kocha być wszędzie tam gdzie się coś dzieje, najlepiej jako pierwszy. Fascynuje go dziennikarstwo śledcze i interwencyjne. Jego prywatne hobby to sport. Od piłki nożnej, przez rugby po snowboard. Dziennikarzem jak twierdzi jest się całą dobę, dlatego czeka na wiadomości od Państwa pod adresem e-mail.

jakub.mielczarek@tvp.pl


Małgorzata Orzeł Małgorzata Orzeł Małgorzata Orzeł

Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła jeszcze na studiach. Pierwsze szlify zawodowe zdobywała w Polskim Radiu Wrocław. W redakcji Faktów od 15 lat.
Należy do niej przygotowywanie relacji z tego, co piszczy ciekawego w dolnośląskiej kulturze. Ale – jak przystało na dziennikarza informacyjnego – w razie potrzeby zajmuje się tym, co akurat przynosi dzień.
Obecnie jest również koordynatorem Agencji Produkcji Audycji Informacyjnych.

malgorzata.orzel@tvp.pl
tel.: 71 36 84 381

Joanna Pietkiewicz Joanna Pietkiewicz Joanna Pietkiewicz

Wystawy, koncerty i premiery teatralne. Jej uwadze nie umknie żadne wydarzenie związane z życiem kulturalnym regionu. Uwielbia też tematy społeczne, zwłaszcza gdy dotyczą wyjątkowych ludzi pełnych pasji. Na sercu leży jej sytuacja osób niepełnosprawnych. Prywatnie kocha dalekie podróże i literaturę wojenną, bo już jako dziecko marzyła o zawodzie... korespondenta wojennego.

joanna.pietkiewicz@tvp.pl

Ania Piskorowska Ania Piskorowska Anna Piskorowska

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczęła już na studiach. W redakcji Faktów od 2011 roku. Jak mówi – nie zamieniłaby tej pracy na żadną inną. Najbardziej lubi tematy społeczne i kulturalne. Prywatnie uwielbia podróżować, poznawać nowe miejsca i ciekawych ludzi. Chętnie czytuje kryminały. Zawsze jest w gotowości reporterskiej.

anna.piskorowska@tvp.pl
tel.: 71 36 84 344


Marcin Rosiński Marcin Rosiński Marcin Rosiński

Rozpoczynał pracę w Polskiej Agencji Prasowej, potem trafił do Telewizji Polskiej we Wrocławiu. Dwa miesiące relacjonował dla TVP przebieg służby polskich żołnierzy w ogarniętym wojną domową Iraku. Był również korespondentem TVP w Gruzji.
We wrocławskich „Faktach” zajmuje się między innymi problematyką wojskową i historyczną, relacjonuje afery kryminalne i obyczajowe. Nie unika też ważnych zjawisk społecznych w tym dotyczących również związków zawodowych. W relacjach na żywo w ogólnopolskiej TVP Info opowiada o ważnych dla regionu wydarzeniach.

marcin.rosinski@tvp.pl
tel.: 71 36 84 381
601 600 153

Elżbieta Sobala Elżbieta Sobala Elżbieta Sobala

W Telewizji Wrocław pracuję od ponad 11 lat.
Staram się pomagać ludziom robiąc materiały o tematyce społecznej. Interesuję się służbą zdrowia i naukowymi odkryciami. Wszystkich, których coś oburza lub zaskakuje proszę o kontakt. Chętnie porozmawiam z każdym kto chciałby podzielić się ze mną swoimi problemami.

elzbieta.sobala@tvp.pl
tel.: 071 36 84 381

Katarzyna Sudnik Katarzyna Sudnik Katarzyna Sudnik

Pracę zaczynała jako dziennikarka lokalnych dzienników w Warszawie.
W Telewizji Polskiej pracuje od 1993 roku. Przez wiele lat była reporterką w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym. Od 7 lat mieszka we Wrocławiu i codziennie odkrywa uroki tego miasta i okolic. W Faktach pracuje od ponad 4 lat.
Zajmuje się tematyką medyczną i z pogranicza medycyny. Bliskie są jej tematy społeczne.
Prywatnie mama dwóch córek: Agaty i Zuzi. W wolnych chwilach jeździ na rowerze i nartach (nie najlepiej zresztą, ale lubi), pływa i uprawia ogródek. Razem z córkami marzy o tym, żeby mieć psa.

katarzyna.sudnik@tvp.pl
tel.: 71 36 84 381


Paulina Sitko Paulina Sitko Paulina Wąsińska

W Faktach pracuje od 1996 roku.
Czeka na informacje o zwykłych ludziach, robiących niezwykłe rzeczy, którzy swoją pasją i optymizmem potrafią zarażać innych. Skutecznie :)

paulina.sitko@tvp.pl
tel.: 071 36 84 381
Paweł Wilk Paweł Wilk Paweł Wilk

Absolwent Politologii i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim.
Pracę w Faktach rozpoczął w kwietniu 2006 roku. To jego pierwsza przygoda z mediami. Wrocławskie drogi i miejskie inwestycje – to jego konik.
Dzięki niemu dowiecie się Państwo jaką ulicę zamkną, jaką otworzą… i dlaczego się spóźnią. Korki, objazdy, blokady dróg – tam pojedzie z kamerą, ale nie przeszkadza mu to w zajmowaniu się innymi tematami.
Jego prywatnymi pasjami są sport, a także historia Wrocławia i Dolnego Śląska.

pawel.wilk@tvp.pl
tel.: 71 36 84 346

Agata Żydło Agata Żydło Agata Żydło

Zaczynała - jak każdy - jako reporter. Potem prowadziła prognozę pogody. W latach 2001-2008 współpracowała z redakcją programów katolickich, gdzie była prezenterką magazynu „W kręgu wiary”. Obecnie jest dziennikarką w Faktach.
Na co dzień w Faktach zajmuje się serwisem, czyli jej zadaniem jest nie przegapić żadnej ważnej informacji dnia.
O wszystkich Państwa „bolączkach” i ciekawych tematach można z nią porozmawiać w czwartki i weekendy.
A poza pracą w telewizji uczy geografii w Liceum Ogólnokształcącym w Oławie. Uwielbia podróże i ma nadzieję, że uda jej się w życiu zobaczyć miejsca, które są na mapie jej marzeń.

agata.zydlo@tvp.pl